Przygotowania do wiosny dotyczą także roślin. To, jak bedą wygladaly nasz kwiaty w sezonie wiosenno-letnim, zależy od tego jak przygotujemy je po zimie.

Nie każde rośliny należy przesadzać

Roślina kwalifikuje się do przesadzania wówczas, gdy jej korzenie rozpychają donice lub zaczynają wystawać z otworów na jej dnie. Kiedy roślina znajduje się w ciasnej donicy “dusi się”, słabiej kwitnie i jest bardziej narażona na szkodniki czy choroby.

Najlepiej jest przesadzac rolsiny mlode. Starsze kwiaty a także storczyki nie lubią przesadzania. Dużym roślinom wymieniamy tylko wierzchnią warstwę ziemi.

Skrzydłokwiat/screen Youtube @JoyUsGarden
Skrzydłokwiat/screen Youtube @JoyUsGarden

Podlewanie

Najważniejsza kwestia to poznanie potrzeb naszych roślin. Jak przypomina portal Interia.pl, zimą należy podlewać je nieco słabiej, jednak już od marca można powrócić do standardowego podlewania – nasze rośliny na wiosnę powinny otrzymywać więcej wody.

Nawożenie

W okresie wiosenno-letnim wiele roślin wymaga także nawożenia, tak, by miały więcej składników odżywczych nie tylko do wzrostu, ale i kwitnienia. Trzeba jednak pamiętać, by po przesadzeniu naszych kwiatów poczekać od 2 do 6 tygodni, zanim wprowadzimy także nawóz.

Pozbywanie się szkodników

Rośliny po zimie są bardziej podatne na szkodniki i choroby. Najczesciej padaja ofiara mszyc, które oblepiają liście lepka wydzioeliną. Walkę ze szkodnikiem należy rozpocząć od próby zmycia wydzieliny woda, jeśli to nie pomoże należy sięgnąć po odpowiedni środek.

Jak urządzić piękny ogród? / YouTube: Garden Splendor® Plants
Jak urządzić piękny ogród? / YouTube: Garden Splendor® Plants

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: PORAŻAJĄCA WIZJA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO! CZY DUCH TATY NAWIEDZA MALEŃKĄ DZIEWCZYNKĘ? JASNOWIDZ OPOWIEDZIAŁ O NIETYPOWEJ SPRAWIE, KTÓRĄ WZIĄŁ NA TAPET

O tym się mówi w Polsce: NIEPOKOJĄCE INFORMACJE Z UST MINISTRA ZDROWIA. TENDENCJA ZACZYNA SIĘ ODWRACAĆ. CO CZEKA W NAJBLIŻSZYM CZASIE? ADAM NIEDZIELSKI NIE POZOSTAWIA ZŁUDZEŃ

Z życia gwiazd: DOROTA WELLMAN SKONFLIKTOWANA Z MACIEJEM STUHREM? PREZENTERCE NIE SPODOBAŁO SIĘ JEDNO Z NAGRAŃ ZNANEGO AKTORA. CZY MIAŁA POWÓD DO ZŁOŚCI