W ostatnim czasie w naszym kraju drożeje po prostu wszystko. Ceny paliwa zwalają z nóg, a przez to rosną także ceny transportu, co odbija się na cenach praktycznie wszystkich produktów!

Sytuacja jest bardzo trudna!

Niepokój budzi także wzrost cen za prąd oraz gaz! W bardzo trudnej sytuacji znaleźli się mieszkańcy Tarnowa Podgórnego w województwie wielkopolskim. Tam ceny gazu wzrosty o 170 procent!

Jak podaje portal Super Expres, temat ten poruszyli reporterzy programu „Uwaga! TVN”. Dziennikarze dotarli do mieszkańców Tarnowa Podgórnego, którzy nie kryją przerażenia tym, co dzieje się z cenami!

Mieszkańcy są załamani!

- Nie wiem, czy po opłaceniu gazu coś mi w ogóle zostanie. Mogę nie jeść, ale leki muszę wykupić. Będę musiała się cieplej ubierać, w koc się owinę. No bo gdzie pójdę? Nie mam gdzie iść – mówiła podczas reportażu jedna z mieszkanek.

Nie da się ukryć, że rosnące ceny gazu odbiją się także na cenach innych usług. Wzrosną koszty żłobków i przedszkoli czy także usług! Jak zaznaczyła jedna z właścicielek kwiaciarni, za ogrzewanie gazowe będzie teraz płacić więcej o 6 tysięcy złotych rocznie!

Jak dowiedzieli się reporterzy stacji TVN mieszkańcy Tarnowa Podgórnego przymierzają się do zorganizowania protestów! Wójt gminy – Tadeusz Czajka przyznaje też, że wielu mieszkańców wróci do wcześniejszych metod ogrzewania swoich domów, to znaczy do kopciuchów.