W weekend byliśmy świadkami finału preselekcji do konkiursu Eurowizji Junior 2020 i okazało się, że nasz kraj będzie pod koniec roku reprezentować zaledwie kilkuletnia Alicja Tracz, która podbiła serca jurorów i widzów wykonaniem piosenki „Mam tę moc” z Krainy Lodu, a póąxniej pokazała, co potrafi brawurowo wykonując napisany przez Gromee utwór „I’ll be standing”.

Dziewczynka zostawiła konkurencję daleko w tyle, a wszyscy byli zgodni co do tego, ze w pełni zasłużyła na wygraną. Jednak mało brakowało, a moglibyśmy nie zobaczyć jej w finale konkursu Eurowizji Junior! Pojawił się spory problem, który mógł doprowadzić do jej dyskwalifikacji! Fani Eurowizji jednak szybko zareagowali i powiadomili TVP o problemie. Alicja Tracz wystąpi, jednak trzeba będzie poczynić pewne zmiany. O co chodzi?

Alicja Tracz ma problem ze swoją piosenką na Eurowizję Junior! TVP tego nie przewidziało?

Autorami utworu „I’ll be stanind” są Gromee i Sara Chmiel, trzeba przyznać, że melodia jest bardzo chwytliwa i wiele osób uznało ten utwór za zdecydowanego czarnego konia zbliżającego się wielkimi krokami finału Eurowizji Junior 2020. Jednak pojawił się problem, który mógł wykluczyć Alicję ze startu. Mógł, bo dzięki błyskawicznej reakcji widzów świadomych regulaminu konkursu udało się go wyłapać i dojdzie do zmian w samym tekście piosenki.

Jak informuje portal Jastrząb Post, chodzi o zapis zgodnie z którym aż 60 procent warstwy tekstowej utworu musi zostać zaśpiewana w języku ojczystym reprezentanta. Jednak w przypadku piosenki Alicji Tracz tak nie jest, a kilka wersów po polsku znajduje się tylko na końcu utworu.

„Powstać i silnym być/Żyć marzeniem swym/Nawet gdy coś zrani nas/Będę siłą/Będę siłą/Będę siłą/Będę siłą”

To niezgodne z regulaminem, co mogło doprowadzić do wykluczenia Alicji Tracz z konkursu. Dziennik Eurowizyjny donosi jednak, że TVP wie już o sprawie, a tekst zostanie zmieniony tak, aby spełniał wymogi regulaminu.

Jak informował portal "Życie PL": EUROWIZJA JUNIOR 2020: WIADOMO, KTO BĘDZIE REPREZENTOWAŁ POLSKĘ! CZY ALICJA TRACZ WYGRA PO RAZ TRZECI Z RZĘDU? POLSKA PUBLICZNOŚĆ MOCNO NA NIĄ LICZY

Przypomnij sobie: DONALD TUSK STĘSKNIONY ZA UKOCHANĄ WNUCZKĄ, MÓGŁ WRESZCIE WZIĄĆ JĄ W RAMIONA! CÓRECZKA KASI TUSK MA ZA SOBĄ TRUDNE CHWILE, ZALICZYŁA POBYT W SZPITALU

Portal "Życie PL" pisał również: JEDNA Z POLSKICH AKTOREK WSPOMINA NAJTRUDNIEJSZE MOMENTY ŻYCIA, MIAŁA TYLKO 9 LAT! ANNA DERESZOWSKA NIE CHCE, BY JEJ DZIECI PRZESZŁY PRZEZ TO SAMO