To wielka trauma i dla wielu z nas niewyobrażalna tragedia, której Anna Dereszowska doświadczyła, mając zaledwie 9 lat. To zaznaczyło jej życie już na zawsze. Aktorka postanowiła dłużej nie milczeć i ostrzegła wszystkich przed konsekwencjami, które mogą odbić się nie tylko na dorosłych, ale przede wszystkim na dzieciach. Sama ma ogromne obawy z tym związane. Anna Dereszowska przekonuje, że profilaktyka jest podstawą, a prosić o pomoc trzeba natychmiast, a nie wtedy, gdy jest już zdecydowanie za późno.

Anna Dereszowska z ważną sprawą, w wieku 9 lat przeżyła rodzinną tragedię. Apeluje do wszystkich – nie zaniedbujmy badań!

Okazuje się, że Anna Dereszowska przeżyła wielką traumę w wieku zaledwie 9 lat. Wówczas, po długiej walce z chorobą nowotworową odeszła jej ukochana mama. Aktorka dziś wychodzi z ważnym apelem, aby nie lekceważyć swojego zdrowia i pamiętać o badaniach i profilaktyce. Jej słowa są niezwykle ważne i warto je przyjąć, informuje serwis Pikio.

Anna Dereszowska, patrząc na powolne odchodzenie mamy i jej nierówną walkę z nowotworem nie do końca rozumiała – jako dziewięcioletnie dziecko – co dzieje się w jej rodzinnym domu.

– Ja tę chorobę mamy wymazałam z pamięci, nie mam takiej potrzeby, żeby do tego wracać. Niemniej pozostaje we mnie taki rodzaj niepokoju, strachu, że mogłabym podobnie osierocić dzieci, jak moja mama. Chciałabym dożyć dorosłości moich dzieci, chciałabym być babcią, oczywiście jeszcze nie teraz, poza tym kocham życie i życie to jest największa wartość – wyjaśnia aktorka.

Jak sama wyjaśnia, regularnie się bada i nawet pandemia nie przeszkodziła jej w wizytach lekarskich. Okazuje się, że mama Anny Dereszowskiej cierpiała z powodu raka jajnika, a każdego roku w Polsce umiera z tego powodu aż 2,5 tysiąca kobiet!

– To wynika w dużej mierze właśnie z tego, że zgłaszają się do lekarza za późno, a często również ze złej diagnostyki, bo lekarze pierwszego kontaktu często bagatelizują pierwsze objawy, które nie są typowe – ostrzega kobiety Anna Dereszowska.

Profilaktyka jest tu jednak kluczowa, a wczesne wykrycie daje duże szanse na wyleczenie.

Jak informował portal "Życie PL": JAK ZROBIĆ IDEALNE NALEŚNIKI, KTÓRE PODBIJĄ SERCA DOMOWNIKÓW? MAGDA GESSLER MA NIEZAWODNY SPOSÓB, SPRAWDZA SIĘ ZA KAŻDYM RAZEM

Przypomnij sobie: PRÓBOWAŁ UKRAŚĆ MASĘ ARTYKUŁÓW W DYSKONCIE, DLACZEGO TO ZROBIŁ? GDY PRACOWNICY I OCHRONIARZ SPRAWDZILI, CO MĘŻCZYZNA WRZUCIŁ DO TORBY OSŁUPIELI

Portal "Życie PL" pisał również: NIEPEŁNOSPRAWNA DZIEWCZYNA NIE BYŁA W STANIE WRÓCIĆ DO SPORTU. STAŁO SIĘ TO MOŻLIWE DZIĘKI NIETYPOWEMU ROZWIĄZANIU, ZYSKAŁA PRZEWODNIKA