Jak informuje serwis „Super Express”, w wieku 93 lat zmarła znana i popularna aktorka Zofia Bielewicz. O odejściu wybitnej postaci polskiej kultury powiadomił Teatr Kochanowskiego w Opolu, z którym aktorka była związana zawodowo przez wiele lat.

Polscy widzowie doskonale pamiętają zmarłą aktorkę z występów w kultowym już serialu „Świat według Kiepskich”.

Coraz większa liczba aktorów występujących w produkcji Polsatu odchodzi. Niedawno pożegnaliśmy m.in. Dariusza Gnatowskiego, grającego Arnolda Boczka czy Ryszarda Kotysa wcielającego się przez lata w postać Mariana Paździocha.

W 2016 roku pożegnaliśmy Bohdana Smolenia, wcielającego się w postać listonosza Edzia, a przed wieloma laty odeszła Krystyna Feldman czyli Rozalia Kiepska.

Nie żyje Zofia Bielewicz, znana z serialu „Świat według Kiepskich” miała 93 lata

Zofia Bielewicz przez lata wcielała się w postać Malinowskiej (którą grała również także nieżyjąca Zofia Czerwińska), jednak widzowie teatralni doskonale zapamiętają aktorkę jako legendę sceny teatralnej w Opolu.

Zofia Bielewicz była najstarszą aktorką Teatru Kochanowskiego, z którym drogi zawodowe złączyły ją w latach 70. XX wieku. Na swoim koncie miała ponad 140 ról. Oprócz teatru opolskiego, mogliśmy ją również oglądać na deskach teatrów w Olsztynie i Łodzi.

Jej debiut przypadł na 1945 rok i krakowski Teatr Groteska. Po raz ostatni wystąpiła w przedstawieniu „Córki powietrza. Sen Balladyny”. Artyści Teatru Kochanowskiego pożegnali koleżankę we wzruszających słowach w mediach społecznościowych.

Facebook

Jak informował portal "Życie Polska": GDZIE NAJLEPIEJ UDAĆ SIĘ NA GRZYBY, BY WRÓCIĆ DO DOMU Z PEŁNYMI KOSZAMI PRZYSMAKÓW Z LASU? WYSYP BOROWIKÓW, KAŃ CZY MAŚLAKÓW W KILKU MIEJSCACH POLSKI

Przypomnij sobie: UCZESTNICZKA „TOP MODEL” ZDRADZIŁA, CO NAPRAWDĘ DZIEJE SIĘ DZIŚ W JEJ MAŁŻEŃSTWIE. CO DALEJ ZE ZWIĄZKIEM? MARIANNA SCHREIBER WYJAWIŁA BOLESNĄ PRAWDĘ

Portal "Życie Polska" pisał również: NIEWIELE OSÓB WIE, W JAKIM CELU W BUTACH SPORTOWYCH ZNAJDUJE SIĘ PĘTELKA. SŁUŻY NIE TYLKO DO OZDOBY! TEN NIETYPOWY ELEMENT OBUWIA MA CIEKAWĄ FUNKCJĘ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KSIĘŻNA KATE ZAPOMNIAŁA O PROTOKOLE DYPLOMATYCZNYM? PO SIECI KRĄŻY NAGRANIE Z ŻONĄ WILLIAMA I KRÓLOWĄ LETIZIĄ. WPŁYNIE NA WIZERUNEK? KAMERY NIE KŁAMIĄ