Portal "Goniec" przekazał smutną informację o odejściu afroamerykańskiego aktora Clarenca Williamsa III. Fani mogli go podziwiać w filmach, serialach oraz na deskach teatru. Wystąpił w takich hitowych produkcjach, jak między innymi "Miasteczko Twin Peaks", czy "Strażnik Teksasu". Aktor działał aktywnie w ruchu Black Power. Artysta odszedł w wieku 81 lat.

Nie żyje Clarence Williams III

Clarence Williams III zmarł 4 czerwca w Los Angeles. Aktor walczył z chorobą nowotworową. Zmarł w wieku 81 lat po długiej i owocnej karierze, której początki sięgają lat 50. ubiegłego wieku. Początkowo występował na Broadwayu, a pozytywne opinie ze strony krytyków sprawiły, że pojawił się także na srebrnym ekranie.

Clarence Williams III/YouTube @ The Hollywood Reporter

Clarence Williams III przyszedł na świat 21 sierpnia 1939 roku. Młodość spędził w Harlemie, dzielnicy Nowego Jorku. Aktorską pasja zaraziła go babcia, która była nie tylko blusową artystką, ale także nie stroniła od występów na deskach teatru.

Za nim zaczęła się jego kariera aktorska, Clarence Williams odbył służbę wojskową. Służył w 101 Dywizji Spadochronowej kompanii "C" 506 pułku piechoty. Po jej zakończeniu poświęcił sie aktorstwu. W 1959 roku zagrał epizod w filmie "Wzgórze Park Chop". Jednak to dopiero role na Brodwayu stały się dla niego przepustką do sławy.

Clarence Williams III/YouTube @ The Hollywood Reporter

Aktor wystąpił w serialu "The Mood Squad", gdzie wcielał się w postać policjanta Lincolna Hayesa. Polskim widzom mógł zapaść w pamięć z ról w kultowych serialach "Strażnik Teksasu" i "Miasteczko Twin Peaks". Wystąpił również między innymi w producjach: "Bill Cosby Show", "Prawo i porządek", czy "Gliniarz i prokurator".

Aktor zmarł po przegranej walce z nowotworem jelita grubego.

To też może cię zainteresować: Przybrana córka Krzysztofa Krawczyka postanowiła przerwać milczenie. Zdradziła prawdę o relacjach łączących go z artystą i jego żoną Ewą

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Poważne zmiany w zasadach dziedziczenia. Prawo spadkowe wykluczy z dziedziczenia wiele osób

O tym się mówi: Kate Middleton odniosła się do narodzin małej Lilibet. Jak ciocia Kate powitała córkę Meghan i Harry'ego