Jak przypomina portal "Jastrząb Post", gdyby Kora żyła, świętowałaby w tym roku swoje 70. urodziny. Jej mąż, Kamil Sipowicz w bardzo poruszającym wywiadzie zdradził, że z tej okazji dla fanów piosenkarki przygotowano wyjątkowy prezent.

Trzy lata od śmierci Kory

Mija trzy lata od momentu, kiedy śmierć Kory pogrążyła w żałobie niemal całą Polskę. Tragiczną informację o odejściu tej wielkiej artystki przekazał Kamil Sipowicz. Kora przez pięc lat zmagała się z chorobą nowotworową i do końca wierzyła, że uda jej się pokonać wyniszczającego jej organizm przeciwnika.

Praktycznie do ostatnich chwil pozostawała aktywna zawodowo. Dopiero kilka miesięcy przed śmiercią zdecydowała się odsunąć w cień i wspólnie z mężem zaszyła się w domu nad Roztoczem. Kochała to miejsce i właśnie dlatego to tu, w drugą rocznicę jej śmierci stanął tu jej portret, który wcześniej znajdował się na jej grobie na warszawskich powązkach.

Prezent z okazji 70 rocznicy urodzin Kory

Kora i Kamil Sipowicz byli ze sobą przez ponad 4 dekady, ale swój związek zdecydowali się sformalizować dopiero wtedy, gdy okazało się, że artystka jest chora. 8 czerwca obchodzić będziemy 70. rocznicę urodzin Kory Jackowskiej. Aby to uczcić, jej bliscy postanowili zrobić coś wyjątkowego.

Plany te zdradził Kamil Sipowicz w wywiadzie udzielonym "Faktowi". Okazuje się, że w dniu urodzin artystki w stolicy zostanie odsłonięty mural z podobizną Kory. Wydarzenie odbędzie się na warszawskich Bielanach, na jednym "z bloków w pobliżu ulicy Płatniczej". To jednak nie wszystko.

Kamil Sipowicz/YouTube @Towarzyszka Panienka
Kamil Sipowicz/YouTube @Towarzyszka Panienka
Kamil Sipowicz/YouTube @Towarzyszka Panienka

"Poza tym zostanie zasadzonych 70 róż, a w naszym ogrodzie odbędzie się małe przyjęcie. Może minikoncert" - zdradzil Sipowicz.

Jak podoba się wam taki sposób uczczenia 70. urodzin Kory?

To też może cię zainteresować: Mikołaj z programu „Rolnik szuka żony” ujawnił jak potoczyło się jego małżeństwo. Czy wybredny rolnik został ze swoją dużo młodszą wybranką

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Światło dzienne ujrzały zarobki Rafała Trzaskowskiego. Sumy trafiające do prezydenta Warszawy robią wrażenie

O tym się mówi: Znany kabareciarz trafił do szpitala. Potrzebne było przeprowdzenie operacji. Fani zaniepokojeni jego stanem