Jak przypomina portal "Jastrząb Post", Rafał Trzaskowski jako osoba pełniąca funkcję publiczną, zobligowany jest do składania co rok zeznania majątkowego. W 2020 roku na jego konto trafiła całkiem konkretna kwota. W jakiej wysokości?

Starty Rafała Trzaskowskiego w wyborach

Rafał Trzaskowski obecny jest na polskiej scenie politycznej od bardzo wielu lat. W wyborach na prezydenta stolicy przekonał do siebie bardzo wielu warszawiaków, którzy wybrali go już w pierwszej turze. Już jako Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski zdecydował się ubiegać o stanowisko Prezydenta RP.

Choć udało mu się przejść do drugiej tury, ostatecznie przegrał walkę o Pałac Prezydencki z ubiegającym się o reelekcję Andrzejem Dudą. Przegrał o niespełna pół miliona głosów i zapewnił sobie całkiem pokaźne grono wielbicieli śledzących jego działalność polityczną i życie prywatne.

Na jakie zarobki może liczyć prezydent Warszawy?

Prezydent Warszawy za pracę na rzecz miasta otrzymał w ubiegłym roku ponad 159 tysięcy zł. Informację tę możemy znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej. To jednak nie jedyne źródło dochodu Rafała Trzaskowskiego.

Na wykładach prowadzonych w Collegium Civitas polityk zarobił 31 tysięcy zł, a na wynajmie mieszkania 20 tysięcy zł. Kolejne 19 tysięcy zł to kwota, jaka wpłynęła na jego konto z ZAiKS z tytułu praw autorskich. Z tego samego tytułu Rafał Trzaskowski otrzymał 2 tysiące złotych w ramach Związku Artystów Wykonawców.

Rafał Trzaskowski/YouTube @Chrzanowska Telewizja Lokalna
Rafał Trzaskowski/YouTube @Chrzanowska Telewizja Lokalna
Rafał Trzaskowski/YouTube @Chrzanowska Telewizja Lokalna

Dochody wskazane przez Rafała Trzaskowskiego w zeznaniu majątkowym za ubiegły rok wyniosły łącznie 231 tysięcy zł.

Waszym zdanie to dużo, czy mało?

To też może cię zainteresować: Wiek emerytalny zostanie jednak obniżony? Czy to dobre wieści dla emerytów. Co już wiadomo w tej sprawie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krystyna Loska wraca do pracy. Wszystkiemu winna niska emerytura legedny TVP? Kwota jej świadczenia zaskoczy niejedną osobę

O tym się mówi: Mikołaj z programu „Rolnik szuka żony” ujawnił jak potoczyło się jego małżeństwo. Czy wybredny rolnik został ze swoją dużo młodszą wybranką