Jak podaje portal "Pudelek", w wieku 76 lat zmarł Marian Zacharewicz. Przez wiele osób określany był "ojcem sukcesu" Ireny Jarockiej. Popularność przyniosły mu wspólne występy z tą artystką. Informację o jego śmierci przekazał menadżer i przyjaciel Krzysztofa Krawczyka, Andrzej Kosmala.

Zmarł Marian Zacharewicz

Marian Zacharewicz zdobył popularność zarówno jako kompozytor i piosenkarz, także za sprawą wspólnych występów z Ireną Jarocką. Andrzej Kosmala informując o śmierci artysty napisał, że to właśnie Zacharewicz był "twórcą drogi artystycznej Ireny Jarockiej". Informację o jego śmierci potwierdziła także żona artysty - Hanna.

"Dzisiaj w nocy odszedłeś do Boskiego Królestwa mój kochany dziękuję za te wszystkie dni ,które razem przeżyliśmy .Serce moje jesteś w sercu mym na zawsze" - napisała wdowa po artyście w poruszającym wpisie w mediach społecznościowych.

Marian Zacharewicz przyszedł na świat 19 kwietnia 1945 roku w Wilnie. Zacharewicz był przede wszystkim kompozytorem, choć okazjonalnie zdarzało mu się również występować jako piosenkarz. Jednym z największych hitów, jakie znajdziemy w jego muzycznym dorobku, jest piosenka "Kocha się raz" wykonywana w duecie z Ireną Jarocką.

Dla Jarockiej skomponował bodaj jej największy hit "Wymyśliłam cię", który zgarnął wiele nagród. Komponował również dla Kapeli Gdańskiej. W ostatnich latach Marian Zacharowicz zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Wielu fanów muzyki, nie może uwierzyć w to, że odszedł kolejny wielki i bardzo utalentowany artysta czemu dali wyraz w licznych komentarzach w mediach społecznościowych.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom zmarłego Mariana Zacharewicza składamy najszczersze wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Syn Krzysztofa Krawczyka opowiada o traumie, jaką przeżywa od dawna. Nie wrócił do domu po odejściu wuja

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ostra kłótnia pomiędzy Małgorzatą Rozenek-Majdan oraz Radkiem Majdanem? Takiej awantury dawno nie było

O tym się mówi: Michał Dworczyk przekazał pilną wiadomość. Przedstawiciele rządu zadzwonią do wielu seniorów. O co chodzi