Jak podaje portal "Goniec", w najbliższych tygodniach przedstawiciele rządu wykonają telefon do wszystkich seniorów po 70. roku życia z ważnym pytaniem. Będzie ono dotyczyło tego, czy poddali się już szczepieniu przeciw Covid-19.

Pilny komunikat Michała Dworczyka

Na twitterowym koncie Kancelarii Premiera pojawiła się niezwykle ważna informacja dla wszystkich, którzy ukończyli 70. rok życia. Wszystko ma związek z programem szczepień przeciw Covid-19. Choć szanse na zapisanie się na szczepienie mają już najmłodsze roczniki, wciąż jeszcze na szczepienie nie zdecydowało się wielu seniorów. Tymczasem to właśnie osoby starsze są najbardziej narażone na ciężki przebieg Covid-19 i większą liczbę powikłań.

W komunikacie zamieszczonym w mediach społecznościowych możemy przeczytać, że na przestrzeni najbliższych dni i tygodni wojewodowie wystawią decyzje administracyjne adresowane do samorządów, które będą miały obowiązek skontaktować się z wszystkimi mieszkańcami gminy, którzy ukończyły 70 lat.

Gminy będą wykonywały telefony do tych osób i prosiły o informację, czy dana osoba zaszczepiła się już przeciw Covid-19. W przypadku odpowiedzi przeczącej, seniorowi zostanie zaproponowane szczepienie przez sepcjalny zespół wyjazdowy. To spore ułatwienie dla osób starszych, bo nie będą oni musieli nawet wychodzić z domu.

Rządzący nie ukrywają, że zależy im na jak najszybszym zaszczepieniu jak najszybszej liczby osób. Jest to bowiem najszybsza droga do uzyskania odporności zbiorowej, a co za tym idzie do opanowania epidemii koronawirusa, z którą zmagamy się od ponad roku.

Ułatwienie dostępu do szczepień, to nie jedyna forma zachęty do wzięcia w nich udziału. Michał Dworczyk zapowiedział również, że pierwsze 500 gmin, którym uda się osiągnąć poziom zaszczepienia 75 proc. ich populacji, otrzymają po 100 tysięcy zł, które będą mogły przeznaczyć na dwolnie wybrany przez siebie cel. Przewidziano również dodatkowe 2 miliony złotych dla tej gminy, która osiągnie najwyższy poziom wyszczepialności w skali kraju.

Zapowiedziano również start loterii szczepionkowej, w której do zgarnięcia będą nagrody finansowe oraz rzeczowe. Co sądzicie o tego rodzaju zachętach do szczepienia przeciw Covid-19?

To też może cię zainteresować: Dziennikarze przyjrzeli się majątkowi Mateusza Morawieckiego. Sprawę skomentował Michał Woś. Takich słów nie spodziewał się chyba nikt

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ostra kłótnia pomiędzy Małgorzatą Rozenek-Majdan oraz Radkiem Majdanem? Takiej awantury dawno nie było

O tym się mówi: Syn Krzysztofa Krawczyka opowiada o traumie, jaką przeżywa od dawna. Nie wrócił do domu po odejściu wuja