Jak podaje portal "Lelum", w wieku 83 lat zmarła Ewa Wawrzoń. Informację o jej śmierci przekazał Związek Artystów Scen Polskich. Widzowie pokochali ją m.in. za rolę w serialach "Plebania" i "Samo Życie". Aktorka występowała również na deskach teatru i udzielała się w dubbingach.

Zmarła Ewa Wawrzoń

Informacja o śmierci aktorki pojawiła się na facebookowym profilu Związku Artystów Scen Polskich. W poście podkreślano, że Ewa Wawrzoń była "wspaniałą aktorką teatralną i filmową". Była również członkinią ZASP. W swojej aktywności scenicznej związana była z teatrami w Krakowie oraz Warszawie.

Aktorkę w mediach społecznościowych pożegnał również Jacek Kałucki. Wspominając zmarłą, odniósł się do ich pierwszego spotkania oraz uczuć, jakie wzbudzała w nim aktorka. Okazuje się, że Kałucki bał się Ewy Wawrzyń. Dodał, że była "wspaniałą kobietą z dużą klasą!" i zawsze miała zdanie. Podkreślił, że była "bezkompromisowa", ale chętnie służyła radą.

Kim była Ewa Wawrzoń?

Ewa Wawrzoń przyszła na świat 11 maja 1937 roku w Krakowie. W 1958 roku ukończyła studia na Państwowej Wyższej Szole Teatralnej w stolicy Małopolski. W tym samym roku, dokładnie 3 lipca, miał miejsce jej debiut sceniczny na deskach teatru. W latach 1958-1962 występowała w Teatrze Starym w Krakowie.

Od 1961 do 1962 roku grała także w Teatrze Ziemii Mazowieckiej w Warszawie. W 1963 roku zaczęła grać w Teatrze Powszechnym w Warszawie, z którym związana była do 1969 roku. Następnie występowała na deskach Teatru Narodowego (w latach 1969–1971 i 1975–1976) oraz Teatru Studio w Warszawie (1971-1975). Później współpracowała z Teatrem Polskim w Szczecinie (1977-1981), warszawskimi teatrami: Dramatycznym (1981-1984), Nowym (1984-1990) i Teatrem Ochoty (na początku lat 90.).

W swoim dorobku artystycznym ma także role filmowe. Zagrała m.in. w filmach "Tato", "Ostatni strzał", "Dwa żebra Adama", "Echo". Występowała również w serialach: "Plebania", "007 Zgłoś się", czy w "Labiryncie".

A z jakiej roli wy zapamiętacie najbardziej Ewę Wawrzoń?

To też może cię zainteresować: Są najnowsze zdjęcie miejsca ostatniego spoczynku św. pamięci Krzysztofa Krawczyka. Fani wciąż idą na cmentarz. Wzruszające gesty uznania

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujące doniesienia o Idzie Nowakowskiej. Co dalej z jej współpracą z TVP

O tym się mówi: Sensacyjne odkrycie jednej z gazet na temat zdarzeń z 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem. Czego dotyczą