Jak podaje "Super Express", Krzysztof Penderecki od dłuższego czasu zmagał się z poważną chorobą. Zmarł w swoim krakowskim domu 29 marca 2020 roku. Pogrzeb artysty odbył się 2 kwietnia i ze względu na pandemię miał charakter kameralny. Prochy kompozytora zostały złożone w krypcie bazyliki świętego Floriana w Krakowie. Pendereckiego żegnał wówczas cały świat.

Śmierć kompozytora poruszyła krajową i międzynarodową opinię publiczną. Słowa solidarności, jakie z całego świata spływały do rodziny Maestro, były ogromnym wsparciem dla pogrążonych w żałobie bliskich oraz dla miłośników twórczości autora Polskiego Requiem. Andrzej Giza

Ze względu na ogromne zasługi profesora jego rodzina zgodziła się na przeniesienie urny z jego prochami do Panteonu Narodowego w Krakowie. Oficjalna uroczystość miała odbyć się z udziałem władz Polski i międzynarodowych urzędników. Kiedy można się jej spodziewać? Podano dokładną datę - 29 marca 2022 roku. Organizatorzy uroczystości mają nadzieję, ze w drugą rocznicę śmierci artysty pandemia koronawirusa osłabnie na sile, a żona kompozytora wróci do zdrowia.

Czas jaki upłynął od śmierci prof. Krzysztofa Pendereckiego był okresem naznaczonym smutkiem i chorobą w rodzinie Pendereckich. Z uwagi na chorobę małżonki kompozytora, Elżbiety Pendereckiej, uroczystości odprowadzenia urny do Panteonu Narodowego zostaną przeprowadzone 29 marca 2022 roku.

To również może Cię zainteresować: Justyna Żyła Zaproponowała Polkom Pomoc. Z Jej Oferty Dużo Osób Chciałoby Skorzystać

Zobacz także: Czy W Naszym Kraju Zostanie Wprowadzona Godzina Policyjna? Ekspert Nie Ma Wątpliwości