Okazuje się, że w przeddzień festiwalu opolskiego, na którym Anna Jantar wielokrotnie się pojawiała i którego była niewątpliwą gwiazdą postanowiono stworzyć i dokonać oficjalnego odsłonięcia specjalnego muralu na jej cześć.

Fani wokalistki są zupełnie zaskoczeni i do głębi wzruszeni, tak samo zresztą jak jedyna córka zmarłej w katastrofie lotniczej na Okęciu Anny Jantar – wokalistka Natalia Kukulska. To piękny sposób na upamiętnienie jednego z największych głosów polskiej muzyki rozrywkowej!

W Opolu odsłonięto mural na cześć Anny Jantar! Wielbiciele zmarłej wokalistki zachwyceni, Natalia Kukulska we łzach

Okazuje się bowiem, ze chwilę przed rozpoczęciem 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu władze miasta i organizatorzy festiwalu postanowili w specjalny sposób uczcić 70. urodziny Anny Jantar i 40. rocznicę jej tragicznej śmierci.

Właśnie z tych dwóch okazji powstał specjalny mural na część wybitnej artystki, który odsłonięto w czwartek 3 września.

O odsłonięcie malowidła poproszono córkę zmarłej wokalistki – Annę Jantar i prezydenta Opola, Arkadiusza Wiśniewskiego.

View this post on Instagram

Dziś w Opolu miałam przyjemność odsłonić mural z wizerunkiem mojej mamy. Jakie to miłe... Dziękuję za inicjatywę miastu Opole z przesympatycznym panem prezydentem Arkadiuszem Wiśniewskim na czele, z którym wspólnie zdjęliśmy wstęgę z budynku. Autorem muralu jest Bruno Neuhamer, któremu serdecznie gratuluję. Bruno stworzył dotychczas murale Kory i Czesława Niemena. Oprócz przemówień, uroczysty i muzyczny charakter spotkania nadał chór Akademicki Chór Politechniki Opolskiej, który wykonał utwór Tyle słońca w całym mieście. Zdecydowanie był to słoneczny czas a mieszkańcom życzę, by spoglądanie na budynek na ulicy Rzemieślniczej rozświetlało i ocieplało codzienność.

A post shared by Natalia Kukulska (@natalia.kukulska) on

Natalia Kukulska była wzurszona do głębi postawą mieszkańców Opola.

– Jestem szczęśliwa, że takie dzieło powstało w miejscu tak ważnym dla polskiej piosenki, a tym bardziej że uwieczniona została na nim moja mama. Inspiracją do tej pracy było zdjęcie, które wykonał pan Marek Karewicz. To jest jedno z moich ulubionych zdjęć. Wydaje mi się, że na nim moja mama jest taka niedosłowna, ciepła i cały czas jakby mocno żywa – wyznała Natalia Kukulska podczas ceremonii odsłonięcia murala, cytowana przez Plejadę.

Malunek z Anną Jantar można podziwiać na ścianie kamienicy przy ulicy Rzemieślniczej w Opolu. Autorem dzieła jest Bruno Neuhamer, a prace nad powstaniem malowidła trwały 5 dni. W trakcie odsłonięcia dzieła Akademicki Chór Politechniki Opolskiej zaśpiewał utwór Anny Jantar "Tyle słońca w całym mieście".

Warto przypomnieć, że 6 września na opolskim rynku będzie miał miejsce specjalny koncert na cześć Anny Jantar. W tym roku opolska „Karolinka”, czyli główna nagroda w koncercie Debiutów została nazwana imieniem Anny Jantar.

Jak informował portal "Życie PL": INTERNAUCI NIE MIELI LITOŚCI DLA ROBERTA MAKŁOWICZA. OSTRA KRYTYKA KUCHARZA-PODRÓŻNIKA, NIE SPODZIEWAŁ SIĘ, ŻE SPOTKA GO COŚ TAKIEGO

Przypomnij sobie: POTĘŻNY ZWROT AKCJI W „M JAK MIŁOŚĆ”! CZY JOASIA CHODAKOWSKA JEDNAK NIE ZOSTANIE MAMĄ? SYTUACJA BARDZO SIĘ SKOMPLIKUJE, FANI NIE MOGĄ SIĘ DOCZEKAĆ

Portal "Życie PL" pisał również: MARYLA RODOWICZ MA OGROMNE PROBLEMY FINANSOWE? ARTYSTKA ZDRADZA SENSACYJNE INFORMACJE O SWOIM STANIE POSIADANIA, TO AŻ TRUDNE DO UWIERZENIA