Jak podaje portal "Pikio", niedawno Alicja Majewska zdecydowała się zdradzić wysokość pobieranej przez siebie emerytury. Kwota wypłacana artystce przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych może się okazać dla wielu z nas ogromnym zaskoczeniem.

Emerytura Alicji Majewskiej

Alicja Majewska pomimo 73-lat jest nadal aktywna. Do niedawna koncertowała i pewnie, gdyby nie epidemia koronawirusa robiłaby to nadal. Ze względu na wprowadzenie obostrzeń mających zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2, piosenkarka musiała zrezygnować z wielu planów zawodowych.

Alicja Majewska/ YouTube @Uwaga! TVN
Alicja Majewska/ YouTube @Uwaga! TVN
Alicja Majewska/ YouTube @Uwaga! TVN

W związku z brakiem koncertów, artystka nie może liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki. Pozostaje jej wyłącznie emerytura wypłacana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Artystka zdecydowała się zdradzić ile co miesiąc trafia na jej konto z ZUS. Kwota poraża.

Okazuje się, że świadczenie Alicji Majewskiej wynosi niewiele ponad tysiąc złotych. Jest to kwota, która nie umożliwia zaspokojenia wszystkich, czasem nawet najbardziej podstawowych potrzeb, o czym przekonuje się wielu polskich seniorów.

Alicja Majewska/ YouTube @Uwaga! TVN
Alicja Majewska/ YouTube @Uwaga! TVN
Alicja Majewska/ YouTube @Uwaga! TVN

Alicja Majewska, tak i pozostali polscy emeryci od marca będzie otrzymywała nieco wyższe świadczenie. Po waloryzacji wzrośnie ono o nieco ponad 50 zł brutto, co w skali roku daje dochód wyższy o około 600 zł.

Artystka przyznała, że stara się nie narzekać i radzić sobie, choć czasy nie są dla artysów najłatwiejsze. Wiele gwiazd srebrenego ekranu zdecydowało się nie czekać na odmrożenie ich sektora i próbuje znaleźć pracę gdzie indziej.

Zaskozyła was kwota emerytury, jaką z ZUS otrzymuje Alicja Majewska?

To też może cię zainteresować: Bogumiła Wander jest już w bardzo złym stanie. Przygnębiające wieści o spikerce. Jej mąż wyznał całą prawdę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kinga Rusin w ostrych słowach o koledze z „You Can Dance”. Dziennikarka nie zostawiła na Agustinie Egurroli suchej nitki. Powód jest jasny

O tym się mówi: Jest kolejna mutacja wirusa. Polacy powinni mieć się na baczności! Co wiadomo o nowej mutacji i czy jest już w Polsce