Dawid Kubacki, mistrz świata, dwukrotny medalista olimpijski i jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich w historii, ponownie wzbudza emocje w świecie sportu. Tym razem jednak nie chodzi o jego osiągnięcia na skoczni, lecz o jego rosnącą pasję do lotnictwa. Najnowsze wieści z domu sportowca nie pozostawiają złudzeń - Dawid w pełni oddał się swojej pasji lotniczej i zamierza dalej rozwijać się w tej dziedzinie.


Dawid Kubacki to postać, którą każdy fan sportów zimowych zna doskonale. Jego imponujące osiągnięcia, w tym mistrzostwo świata i medale olimpijskie, uczyniły go jednym z najbardziej rozpoznawalnych skoczków narciarskich w Polsce. Prywatnie, 34-letni sportowiec jest szczęśliwym mężem Marty, z którą przetrwał trudne chwile związane z jej chorobą. Na szczęście, Marta Kubacka wraca do zdrowia, co niewątpliwie dodaje otuchy całej rodzinie.


Kubacki jest również silnie związany z rodzinną miejscowością Szaflary, gdzie spędził dzieciństwo i gdzie nadal mieszkają jego bliscy. To tam, w otoczeniu rodziny, czerpie siłę do swoich sportowych i życiowych wyzwań.


Ostatni sezon zimowy nie był udany dla polskiej kadry skoczków narciarskich, co zmusza zawodników do szybkiego zapomnienia o niepowodzeniach i skupienia się na przygotowaniach do nadchodzącego cyklu Letniego Grand Prix, który rozpocznie się 13 sierpnia. Dawid Kubacki, zamiast intensywnych treningów na skoczni, coraz częściej oddaje się swojej pasji do lotnictwa.


Od blisko tygodnia jego Instagram pełen jest zdjęć i nagrań z pokazów lotniczych, co wywołuje pytania, czy skoki narciarskie pójdą na bok. Dawid nigdy nie ukrywał, że lotnictwo jest jego wielką pasją. Już jako dziecko marzył o lataniu, a teraz realizuje te marzenia poprzez kursy szybowcowe i dążenie do zdobycia licencji pilota.


Wszystko wskazuje na to, że Dawid Kubacki odpoczywa od regularnych treningów skoków narciarskich. Jednak nadchodzi czas, by skoczek skoncentrował się na budowaniu formy na zimowy sezon, który rozpoczyna się w październiku. Pytanie, czy lotnicza pasja nie przysłoni mu zupełnie kariery na skoczni, pozostaje otwarte.


Może po zakończeniu kariery sportowej Dawid Kubacki zasiądzie na dobre za sterami samolotu? Jeśli lotnictwo sprawia mu taką radość, to z całego serca życzymy mu realizacji tych marzeń. Bez względu na to, czy będzie latać na skoczni, czy w powietrzu, zawsze będziemy mu kibicować.