Marzena Kipiel-Sztuka, niezapomniana Halinka Kiepska z popularnego serialu "Świat według Kiepskich", odeszła kilka dni temu, pozostawiając po sobie pustkę w sercach swoich fanów i bliskich. Aktorka zmarła w wieku 58 lat po długiej walce z chorobą. Informację o jej śmierci przekazała Renata Pałys, koleżanka z planu, a także młodsza siostra Marzeny, Dorota Kipiel.


Marzena Kipiel-Sztuka miała niezwykle trudne życie osobiste. Aktorka pochowała aż czterech partnerów, co odcisnęło głębokie piętno na jej życiu. Pierwszy mąż, Konrad Sztuka, producent cyklu HBO "Na stojaka", zmarł na raka. Kolejny ukochany, operator Mariusz Piesiewicz, z którym związała się na planie "Świata według Kiepskich", zmarł w wieku zaledwie 44 lat na wylew, informuje Pomponik.

Następnie straciła Przemysława Buksakowskiego, pracownika stacji benzynowej, który zmarł przed ich domem na niewydolność krążeniowo-oddechową. Marzena wspominała również swoją pierwszą miłość, Tomka, który także odszedł przedwcześnie.


Choć Marzena Kipiel-Sztuka miała czterech partnerów, nigdy nie zdecydowała się na dziecko. W jednym z wywiadów wyznała, że całkowicie pochłaniała ją praca w teatrze. "Byłam zafascynowana pracą. Teatr był dla mnie najważniejszy. Nie umiałam też zdecydować się na dziecko. Jak wielu artystów, za bardzo skupiałam się na sobie" - mówiła w rozmowie z "Faktem".


Choć nie miała dzieci, wielką radością jej życia był pies o imieniu Gienek, którego traktowała jak członka rodziny. Kiedy Marzena zaczęła chorować, oddała Gienka w zaufane ręce. Renata Pałys zapewnia, że pies jest w dobrych rękach: "On ma opiekę. Tu mogę uspokoić. Nie wiem, kto się nim teraz zajmuje, ale Marzena oddała tego psa już na początku roku w zaufane sobie miejsce".


Po śmierci Marzeny, jej siostra Dorota Kipiel w poruszających słowach pożegnała ją w mediach społecznościowych. "Moja jedyna siostra i zawsze siostra. Zawsze mówiła, że mnie nienawidzi, ale kocha i nigdy nie pozwoli, żeby ktoś mnie skrzywdził. Mądra, inteligentna, uparta..." - napisała Dorota, oddając hołd zmarłej siostrze.