7 czerwca 2024 roku Polska straciła jedną z najbardziej wyjątkowych postaci – Barbarę Sienkiewicz, znaną jako "Najstarsza matka w Polsce". Aktorka, która zdobyła serca widzów swoim talentem i odwagą, zmarła w wieku 69 lat, pozostawiając po sobie niespełna 10-letnie bliźniaki. Śmierć Barbary wywołała ogromne poruszenie w całym kraju, a los jej dzieci stał się przedmiotem troski i niepokoju wielu Polaków.


Wanda Nowicka, posłanka i przyjaciółka Barbary, od lat wspierała aktorkę w różnych aspektach życia. Teraz, po śmierci Barbary Sienkiewicz, Nowicka ponownie zabrała głos, aby wyjaśnić, co czeka osierocone bliźniaki. W rozmowie z Plejadą podzieliła się informacjami na temat przyszłości dzieci, które obecnie znajdują się w placówce opiekuńczo-wychowawczej.


Posłanka Nowicka wyraziła swój smutek z powodu straty pani Barbary, ale jednocześnie zapewniła, że dzieci aktorki są pod dobrą opieką. "Jest grupa osób z bliskiego kręgu społecznego pani Barbary, które bardzo intensywnie pracują nad tym, żeby dzieci miały jak najlepszą opiekę" – mówiła. Dodała, że osoby te mają odpowiednie przygotowanie pedagogiczne i są w pełni świadome wagi sytuacji.


Wanda Nowicka podkreśliła, że osoby, które podjęły się opieki nad bliźniakami, są godne najwyższego zaufania. "Znam te osoby, jestem z ich kręgu i blisko z nimi współpracowałam przez lata – wiem, że są to osoby godne najwyższego zaufania" – uspokajała. Zaznaczyła również, że decyzje dotyczące przyszłości dzieci będą podejmowane w sposób odpowiedzialny i przemyślany.


Wanda Nowicka zasugerowała, że wkrótce można spodziewać się oficjalnych informacji na temat dalszych losów dzieci Barbary Sienkiewicz. "Na pewno też w którymś momencie sprawa będzie jawna" – mówiła, dodając, że wszyscy zaangażowani w tę sprawę mają na celu dobro bliźniaków.