Chcieliśmy, aby słuchała siebie, aby później opanować specjalność, którą będzie musiała zajmować się przez całe życie.

Natalia sama dokonała wyboru, wchodząc na wydział prawa. Szczerze mówiąc, nie rozumieliśmy, dlaczego dokładnie tam, ale córka zapewniła nas, że jest bardzo zainteresowana różnymi zawiłościami prawa i znajdowaniem sposobów rozwiązywania niestandardowych sytuacji.

Cóż, zdecydowała się to zrobić. Musieliśmy z mężem ciężko pracować, bo córka nie dawała sobie rady z budżetem.

Pięć lat płatnej edukacji, oczywiście, jesteśmy dość napięci finansowo. Ale ani razu nie zarzuciliśmy tego Natalce, zdając sobie sprawę, że musi zdobyć dyplom.

Teraz moja córka ma w kieszeni upragniony dyplom prawa. Byliśmy jednak w głębokim błędzie, myśląc, że od razu rzuci się w wir zawodów prawniczych.

Powiedziała nam, że zrewidowała swoje preferencje i zdała sobie sprawę, że nudna rutyna porównywania ustaw, rozporządzeń, dekretów i kodeksów nie jest dla niej.

Jest osobą kreatywną i będzie rozwijać swoje umiejętności rysunkowe, aby zarobić na chleb.

Zwrot, zgadzasz się, nieoczekiwany... Zaczęła siedzieć całymi dniami przy monitorze, opanowując różne edytory graficzne, była w tym całkiem dobra i wkrótce pojawiły się pierwsze zamówienia na animowane obrazy.

Córka z triumfalnym spojrzeniem pochwaliła się nam efektem wykonanej pracy, ale zdaliśmy sobie sprawę, że jest za wcześnie na wyciąganie wniosków. I nie myliliśmy się.

Aktywność artystyczna Natalki podążała za sinusoidą i, moim zdaniem, zanikała. Owszem, zdarzały jej się sporadyczne wybuchy z całkiem pokaźnymi zleceniami, ale solidni klienci nie ryzykowali angażowania się z samotnymi artystami.

Z reguły zwracali się do wyspecjalizowanych agencji, preferując stosunki umowne, aby nie mieć problemów z organami podatkowymi i innymi organami kontrolnymi.

Jesteśmy z mężem już blisko emerytury, trudno dalej ciągnąć naszą dorosłą córkę, chcemy trochę odpocząć i pozwolić sobie na coś, na kurort, na tydzień w Turcji czy Egipcie.

Jednak Natalia nie zmieni wektora ruchu, wkładając do głowy myśli o swoich talentach jako projektanta. Nie wiemy, jak zmienić jej zdanie i strząsnąć kurz z leżącego w szafce dyplomu prawa.