Mróz, niskie temperatury, wilgotność, zaniedbania w ochronie przed zimnem i wiatrem – jest wiele powodów, przez które nasze dłonie i paznokcie po zimie często są w naprawdę złym stanie. Zdarza się, że nie pomagają tłuste kremy, maseczki, peelingi czy drogie odżywki do paznokci. Jak radzić sobie w tak trudnej sytuacji? Czasem warto odwołać się do domowych sposobów.

Jest wiele naturalnych sposobów, dzięki którym paznokcie przestaną się kruszyć, rozdwajając i łamać. Jednak jeden z nich – popularny i bardzo skuteczny – to użycie oliwy i cytryny. Maseczka z oliwy i cytryny to istne remedium na zły stan dłoni i paznokci.

Maseczka z oliwy i cytryny zaradzi na zły stan skóry dłoni i paznokci. To prawdziwy hit – tani, prosty w użyciu, a składniki są w każdym domu!

Jak przekonuje serwis Interia Porady, maseczka z oliwy z oliwek i cytryny to świetny i naturalny sposób na poprawę kondycji skóry dłoni, a także paznokci. Oliwa z oliwek doskonale nawilża i odżywia, co wzmacnia i utwardza paznokcie, a sok z cytryny nie tylko powoduje wzmocnienie paznokci, ale i ich rozjaśnienie.

Przy regularnym stosowaniu maseczki z oliwy z oliwek i cytryny dłonie staną się gładkie, nawilżone, a paznokcie się wzmocnią i przestaną łamać.

Jak zrobić taką maseczkę? Wystarczy jedna czwarta szklanki oliwy, którą trzeba podgrzać, przelać do niewielkiej miseczki i wcisnąć do niej sok z połówki cytryny. W mieszance należy zanurzyć paznokcie, a najlepiej całe dłonie i wytrzymać około kwadrans.

Po skończonej procedurze warto nie zmywać mikstury w całości, lecz resztkę wmasować w paznokcie, skórki i całe dłonie.

Oliwa z oliwek i cytryna/Youtube @Natural Cures

Jak informował portal "Życie PL": MARYLA RODOWICZ UJAWNIŁA POTĘŻNY BŁĄD ZWIĄZANY ZE SZCZEPIONKAMI! CZY GWIAZDA NIE ZOSTANIE ZASZCZEPIONA? ARTYSTKA UJAWNIA ABSURD SYTUACJI

Przypomnij sobie: KIEPSKIE WIEŚCI DLA MILIONÓW POLSKICH OBYWATELI. RZĄD SZYKUJE NOWY PODATEK, KTÓRY MA DOTKNĄĆ POPULARNY SPRZĘT. WZROST CEN MOŻE BYĆ OGROMNY

Portal "Życie PL" pisał również: DLACZEGO MAGDA MOŁEK NIE OCHRZCIŁA SWOICH DZIECI? GWIAZDA WYPOWIEDZIAŁA SIĘ O SPOSOBIE WYCHOWANIA SYNÓW. ZDRADZIŁA TAJEMNICĘ WŁASNEJ RODZINY

Pisaliśmy również o: MARTA KACZYŃSKA ZASKOCZONA? JEJ CÓRKA POSTANOWIŁA UJAWNIĆ PRAWDĘ NA TEMAT RODZINY. SŁOWA NASTOLATKI W CHWILI SZCZEROŚCI SĄ NAPRAWDĘ PORUSZAJĄCE