Nie ulega wątpliwości, że o zdrowie należy dbać, gdyż bez niego nie jesteśmy w stanie prowadzić normalnego życia. Wprowadzenie teleporad i pozamykanie przychodni sprawiło, że odsetek zdjagnozowanych chorób innych, niż COVID-19 drastycznie zmalał. Ludzie zaczęli ignorować niepokojące objawy również z obawy przed trafieniem na oddział covidowy.

Kobieta trafila do szpitala przekonana, że zwyczajnie przytyła

Lekarze z krakowskiego Szpitala św. Rafała apelują, aby nie ignorować niepokojących symptomów świadczących o zmianie stanu zdrowia na gorszy. Po przyjęciu 50-latki z wizualnymi symtomami nadwagi, osłupieli widząc powody zmiany kształtów kobiety po otwarciu otrzewnej.

Według medialnych doniesień okazuje się, że operowana pacjentka ignorując dolegliwości w podbrzuszu, coraz bardziej wystający brzuch i znaczny przyrost wagi, wychodowała piętnasto kilogramowy guz na jajniku. Była przekonana, że zachodzące w jej ciele zmiany mają związek z jej wiekiem, w którym coraz trudniej jest utrzymać smukłą kibić. Godząc się z tym, zaniedbała diagnostykę.

Specjalista położnictwa, ginekologii i ginekologii onkologicznej dr Paweł Gruszecki postanowił wyjaśnić, jak zapobiec tak znacznemu rozrostowi zmian o złośliwym charakterze, a także kiedy konieczne jest badanie lekarskie - Nie należy lekceważyć uczucia dyskomfortu w jamie brzusznej, problemów z apetytem czy też dolegliwości bólowych podbrzusza. Sygnałem ostrzegawczym powinny być również bolesne miesiączki, które mogą wskazywać na endometriozę. Zdarza się też, że guz rośnie i wcale nie daje o sobie znać. Dlatego dobrze jest też około raz w roku przeprowadzać profilaktycznie badanie USG przezpochwowe.

Jak podają media, pacjentka za zmiany w wyglądzie i samopoczuciu winiła wiek, sposób żywienia, oraz towarzyszący jej życiu stres. Warto więc rozpocząć naukę o tym, jak w dzisiejszych czasach radzić sobie ze stresem, zapewnić sobie możliwie jak najzdrowszą żywność, jak szukać lekarstw oferowanych nam od zarania dziejów przez naturę, by móc unikać konieczności korzystania z substancji farmakologicznych, czy chemicznych. Każde niepokojące objwy należy konsultować ze sprawdzonym lekarzem, aby nie przeoczyć swojej szansy na długie życie w zdrowiu.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Czy Zbigniew Zamachowski już się odkochał? Jedno zdarzenie w teatrze wywołało spekulacje. Co się stało

Zerknij: Anna Lewandowski szczerze powiedziała co myśli o wczorajszym meczu. Ważne słowa skierowała do Roberta Lewandowskiego i jego drużyny