Jak informuje portal Money, już niebawem Ministerstwo Finansów zamierza wprowadzić poważne zmiany w podatku VAT. Jak się okazuje, przedsiębiorcy będą mogli na tym skorzystać. O jakie zmiany dokładnie chodzi?

Kto skorzysta na zmianach?

Niestety, resort nie planuje obniżenia stawek VAT, które zostały podniesione 10 lat temu. W planach są jednak inne zmiany, które nazwane zostały „Slim VAT 2” i obejmują dokładnie 15 zmian.

- To 15 nowych uproszczeń, które oszczędzą przedsiębiorcom wiele czasu spędzanego nad formalnościami i poprawią płynność firm, szczególnie ważną w czasie epidemii. Proponowane rozwiązania są odpowiedzią na postulaty zgłaszane przez rynek – przekazał Tadeusz Kościński – minister finansów, funduszy i polityki regionalnej.

Jak się okazuje, wśród zmian ma być uwzględnione między innymi prostsze fakturowanie, a także o wiele prostsze wprowadzenie korekty, do wystawionych już faktur oraz nie będzie dalej konieczności wystawiania duplikatu faktury, w chwili gdy zaginie lub też zostanie zniszczona.

Kiedy możliwe jest wprowadzenie nowych zasad?

Zniesiony zostanie także limit kilometrów, w przypadku przejazdów komunikacją miejską. Łatwiej będzie także odliczyć VAT od samochodów, które przedsiębiorcy wykorzystują do prowadzenia działalności gospodarczej.

Kiedy zmiany zostaną wprowadzone w życie? Tego jeszcze nie wiadomo, na ten moment trwają wstępne konsultacje nad zmianami, a sam projekt ustawy nie jest jeszcze gotowy.

Jak informował portal "Życie PL": POLACY UWIELBIALI AKTORA W ROLI Z "CZTERDZIESTOLATKA". TA ROLA STAŁA SIĘ DLA NIEGO PRAWDZIWYM PRZEKLEŃSTWEM. CO SIĘ STAŁO

Przypomnij sobie: TAJEMNICZE ZJAWISKO SPĘDZA NAUKOWCOM SEN Z POWIEK. CO JEST PRZYCZYNĄ POWSTAWANIA NIECODZIENNYCH DZIUR

Portal "Życie PL" pisał również: JEDNAK ZMIANA PLANÓW! NIE MAMY CO LICZYĆ, NA POLUZOWANIE OBOSTRZEŃ W NAJBLIŻSZYCH DNIACH. JAKIE BĘDĄ KOLEJNE KROKI RZĄDU

Pisaliśmy również o: MACIEJ ORŁOŚ POSTANOWIŁ WRESZCIE ZREALIZOWAĆ SWOJE PLANY, O KTÓRYCH MYŚLAŁ OD DAWNA? JAK OBECNIE WYGLĄDA ŻYCIE ZNANEGO DZIENNIKARZA