Sytuacja związana z koronawirusem jest niezwykle dynamiczna. Przez pewien czas byliśmy już dobrej myśli i mieliśmy nadzieję, że najgorsze za nami, jednak od kilku dni znów obserwujemy wzrost zachorowań. Jakie kroki zdecyduje się zatem podjąć rząd?

Rząd raczej nie zniesie obostrzeń?

Jak podczas wywiadu z dziennikarzami Rzeczpospolitej, wyznała Olga Semeniuk – wiceminister rozwoju, na ten moment nie ma co liczyć na radykalne poluzowanie obostrzeń.

- Jeśli chodzi o ostatni weekend, to nie ma co ukrywać, że sytuacja była dość trudna. Widzieliśmy, co się działo w południowej Polsce. Niestety widzimy już w liczbach efekty tych poluzowań - zaznaczyła wiceminister.

Wcześniej mówiono bowiem dość stanowczo o tym, że już w przyszłym tygodniu możliwe jest poluzowanie obostrzeń. Jednak teraz okazuje się, że sytuacja może mocno ulec zmianie i obostrzenia zostaną przedłużone, o ile nie zrobimy kroku w tył i nie wrócimy do tych, które obowiązywały wcześniej.

Kolejny wzrost zachorowań!

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 9073 przypadków zakażenia koronawirusem, a 273 osoby zmarły. Przypomnijmy, że we wtorek odnotowano 5178 nowych przypadków, natomiast w środę 8694. Widzimy więc, że nieustannie liczby te rosną, co nie jest najlepszą prognozą na nadchodzący czas.

Kilka dni temu minister zdrowia, Adam Niedzielski ostrzegał natomiast, że jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, to jesteśmy o krok od trzeciej fali pandemii. Nie da się więc ukryć, że sytuacja jest poważna.

Jak informował portal "Życie PL": OGROMNE KONTROWERSJE WOKÓŁ PENSJI, JAKIE DUCHOWNI OTRZYMUJĄ OD RZĄDU! ZROBIŁO SIĘ NAPRAWDĘ GORĄCO

Przypomnij sobie: RZECZNIK RZĄDU NIE MA WĄTPLIWOŚCI, CO DO KONIECZNOŚCI PODJĘCIA KOLEJNYCH KROKÓW W SPRAWIE OBOWIĄZUJĄCYCH OBOSTRZEŃ. CO DALEJ PLANUJE RZĄD

Portal "Życie PL" pisał również: ANDRZEJ Z PROGRAMU „SANATORIUM MIŁOŚCI” STRACIŁ SYMPATIĘ WIDZÓW? FANI POPULARNEGO PROGRAMU NIE SZCZĘDZILI MĘŻCZYŹNIE SŁÓW KRYTYKI

Pisaliśmy również o: JAK W NAJBLIŻSZYCH DNIACH BĘDZIE KSZTAŁTOWAĆ SIĘ SYTUACJA ZWIĄZANA Z KORONAWIRUSEM? SPECJALISTA ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT WYPOWIEDZI MINISTRA ZDROWIA