Jak informuje portal Wirtualna Polska, na Syberii regularnie pojawiają się tajemnicze kratery. Co powoduje powstawanie takich formacji i czy tajemnicze zjawisko zagraża nam w jakikolwiek sposób?

Tajemnicze formacje

Ostatnio Woodwell Climate Resarche Center przeprowadzało badania podczas których natrafiono na kratery dziwnego pochodzenia, które powstały na półwyspie Jamał w zachodniej Syberii. Kratery zostały sfotografowane przy użyciu dronów.

Jak podają naukowcy, do dziś stwierdzono powstanie 17 takich kraterów. Nie ulega wątpliwości, że zjawisko to jest bardzo mocno związane z obecnymi zmianami klimatu, jakich doświadczamy.

Rosyjscy naukowcy dokładnie zbadali kratery przy pomocy dronów oraz sztucznej inteligencji. Jak się okazuje, kratery formują się już pod ziemią. Prawdopodobną przyczyną ich powstania są wybuchy metanu.

Naukowcy nie mają wątpliwości, że sprawa jest poważna

- Te kratery reprezentują procesy zachodzące na Ziemi, które nigdy wcześniej nie były znane naukowcom – zaznaczyła dyrektor programu ds. Arktyki z Woodwell Climate Resarch Center – Sue Natali.

Nie da się więc ukryć, że kratery powstają w wyniku ocieplania się Arktyki i topnienia lodu, który się tam znajduje. Pokazuje nam to zatem, że nieustannie obserwujemy gwałtowny wzrost temperatury.

Okazuje się, że w niektórych regionach Arktyki doszło już do zatopienia pewnych części lądu, a roślinność bardziej się rozwinęła, poprzez dostęp do wody.

Jak informował portal "Życie PL": OGROMNE KONTROWERSJE WOKÓŁ PENSJI, JAKIE DUCHOWNI OTRZYMUJĄ OD RZĄDU! ZROBIŁO SIĘ NAPRAWDĘ GORĄCO

Przypomnij sobie: RZECZNIK RZĄDU NIE MA WĄTPLIWOŚCI, CO DO KONIECZNOŚCI PODJĘCIA KOLEJNYCH KROKÓW W SPRAWIE OBOWIĄZUJĄCYCH OBOSTRZEŃ. CO DALEJ PLANUJE RZĄD

Portal "Życie PL" pisał również: JEDNAK ZMIANA PLANÓW! NIE MAMY CO LICZYĆ, NA POLUZOWANIE OBOSTRZEŃ W NAJBLIŻSZYCH DNIACH. JAKIE BĘDĄ KOLEJNE KROKI RZĄDU

Pisaliśmy również o: MACIEJ ORŁOŚ POSTANOWIŁ WRESZCIE ZREALIZOWAĆ SWOJE PLANY, O KTÓRYCH MYŚLAŁ OD DAWNA? JAK OBECNIE WYGLĄDA ŻYCIE ZNANEGO DZIENNIKARZA