Nie da się ukryć, że pensje jakie otrzymują duchowni już od wielu lat budzą sporo kontrowersji wśród Polaków. Jak się okazuje, tym razem wyszło na jaw, ile zarabiają kapelani pracujący w Krajowej Administracji Skarbowej!

Ogromne wypłaty!

Jak informuje portal Super Biznes, o ujawnienie zarobków księży kapelanów, którzy pracują w Krajowej Administracji Skarbowej zaapelowali posłowi Lewicy. To, co wyszło na jaw wywołało prawdziwy skandal!

- Świeżutkie informacje z Ministerstwa Finansów. Zarobki kapelanów w Krajowej Administracji Skarbowej. Ponad 6 tysięcy miesięcznie. Rozumiem, że ściągalność podatków znacznie wzrosła – przekazał jakiś czas temu Krzysztof Śmiszek – poseł Lewicy.

Dane Ministerstwa Finansów nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Okazuje się bowiem, że w ubiegłym roku zarobki księży kapelanów wahały się w granicach 6000 – 6200 złotych miesięcznie! To więcej w stosunku do 2019 roku, kiedy to zarabiali około 5700 złotych miesięcznie!

Czym zamują się duchowni?

Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa kapelani zatrudnieni w tej jednostce zajmują się między innymi organizacją akcji charytatywnych, odprawianiem nabożeństw, kontaktem z ochroną zdrowia w ramach pomocy medycznej dla pracowników KAS, a także biorą udział w organizowaniu akcji oddawania osocza oraz krwi ozdrowieńców.

Posłowie Lewicy nie zamierzają jednak dać za wygraną. Do Sejmu wpłynął bowiem już projekt ustawy dotyczący zmiany obecnej ustawy obowiązującej w odniesieniu do Krajowej Administracji Sądowej. Politycy Lewic żądają bowiem zmian i uważają, że zatrudnienie kapelanów w KAS nie jest zgodne ze świeckim charakterem, jaki posiadają obecnie instytucje publiczne w naszym kraju.

Jak informował portal "Życie PL": KAMIL STOCH ZAMIEŚCIŁ NIEZWYKŁY WPIS. ZWRÓCIŁ SIĘ DO ANDRZEJA STĘKAŁY. O CO POSZŁO

Przypomnij sobie: RZECZNIK RZĄDU NIE MA WĄTPLIWOŚCI, CO DO KONIECZNOŚCI PODJĘCIA KOLEJNYCH KROKÓW W SPRAWIE OBOWIĄZUJĄCYCH OBOSTRZEŃ. CO DALEJ PLANUJE RZĄD

Portal "Życie PL" pisał również: ANDRZEJ Z PROGRAMU „SANATORIUM MIŁOŚCI” STRACIŁ SYMPATIĘ WIDZÓW? FANI POPULARNEGO PROGRAMU NIE SZCZĘDZILI MĘŻCZYŹNIE SŁÓW KRYTYKI

Pisaliśmy również o: JAK W NAJBLIŻSZYCH DNIACH BĘDZIE KSZTAŁTOWAĆ SIĘ SYTUACJA ZWIĄZANA Z KORONAWIRUSEM? SPECJALISTA ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT WYPOWIEDZI MINISTRA ZDROWIA