Super Express informuje, że już niebawem minister edukacji wcieli w życie kolejny plan, który jego zdaniem ma podnieść jakość edukacji w naszym kraju. Dokładnie chodzi tutaj o poprawę treści w podręcznikach. Jako pierwsze mają zostać dokładnie przeanalizowane podręczniki do wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego oraz historii.

O co chodzi?

Eksperci powołani przez Ministerstwo Edukacji i Nauki spotkają się już niebawem po to, aby dokładnie przyjrzeć się informacją, jakie są zawarte w podręcznikach, z których korzystają uczniowie. Jak podaje szef gabinetu ministra edukacji i nauki – Radosław Brzózka, eksperci nauk humanistycznych pochylają się nad tym, czy i jak podstawa programowa została ujęta w podręcznikach szkolnych.

Jak zaznaczył Radosław Brzózka, wiedza ma być przekazywana uczniom w oparciu o kulturę łacińską i w spójności z tożsamością Polaków.

Kiedy zostaną wprowadzone zmiany?

- Jesteśmy dziedzicami tradycji greckiej, antycznej, ale też tymi, którzy, oświetleni światłem Ewangelii, poszukują prawdy w sposób pozbawiony uprzedzeń i dbają o to, żeby ta prawda była dostępna w sposób powszechny, a nie była jakąś wiedzą tajemną – dodał szef gabinetu ministra edukacji i nauki.

Co dokładnie takie zmiany będą oznaczać dla uczniów i kiedy zostaną wprowadzone w życie? Czy już niebawem podręczniki szkolne zostaną totalnie zreformowane? Pozostaje nam czekać na dokładne informacje w tej kwestii.

Jak informował portal "Życie PL": KAMIL STOCH ZAMIEŚCIŁ NIEZWYKŁY WPIS. ZWRÓCIŁ SIĘ DO ANDRZEJA STĘKAŁY. O CO POSZŁO

Przypomnij sobie: RZECZNIK RZĄDU NIE MA WĄTPLIWOŚCI, CO DO KONIECZNOŚCI PODJĘCIA KOLEJNYCH KROKÓW W SPRAWIE OBOWIĄZUJĄCYCH OBOSTRZEŃ. CO DALEJ PLANUJE RZĄD

Portal "Życie PL" pisał również: ANDRZEJ Z PROGRAMU „SANATORIUM MIŁOŚCI” STRACIŁ SYMPATIĘ WIDZÓW? FANI POPULARNEGO PROGRAMU NIE SZCZĘDZILI MĘŻCZYŹNIE SŁÓW KRYTYKI

Pisaliśmy również o: JAK W NAJBLIŻSZYCH DNIACH BĘDZIE KSZTAŁTOWAĆ SIĘ SYTUACJA ZWIĄZANA Z KORONAWIRUSEM? SPECJALISTA ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT WYPOWIEDZI MINISTRA ZDROWIA