Na to czekają już wszystkie zmarzluchy i osoby, które mają już dość długich zimowych wieczorów, które zaczynają się od zachodów słońce po godzinie 16. Jak przypomina serwis „Super Express”, już wkrótce trzeba będzie przygotować się na zmianę czasu z zimowego na letni.

Oznacza to, że w jeden weekend pośpimy o godzinę krócej. Zwyczajowo zmiana czasu następuje w nocy z sobotę na niedzielę. Kiedy w tym roku do niej dojdzie?

Kiedy w 2021 roku wydarzy się zmiana czasu z zimowego na letni? Pośpimy godzinę krócej!

Jak informuje serwis „Super Express”, zmiana czasu z letniego na zimowy będzie miała miejsce w ostatni weekend marca, czyli w nocy z 27 na 28 marca. Wówczas każdy z nas będzie musiał przesunąć cyferblat zegarków o jedną godzinę do przodu. To powoduje, że odwrotnie do jesiennej zmiany czasu pośpimy godzinę krócej.

W ten sposób dzień stanie się dłuższy, a zachód słońca będzie następował później. Jak co roku, czas letni będzie obowiązywał do końca października.

Jednak od dłuższego czasu Unia Europejska żywo pracuje nad zniesieniem zmian czasu dwa razy do roku i ustaleniem jednego czasu w każdą z pór roku. Jednak starania, aby do tego doszło zostały wstrzymane przez pandemię.

Okazuje się, że po raz pierwszy zmiana czasu nastąpiła w Polsce w dwudziestoleciu międzywojennym. Czas zmieniany jest w około 70 krajach na świecie, w tym niemal we wszystkich państwach Europy, oprócz Rosji, Białorusi i Islandii.

Jak informował portal "Życie PL": WAŻNE INFORMACJE DLA SENIORÓW W POLSCE. JEŚLI TERAZ NIE DOPEŁNIĄ FORMALNOŚCI TO OCZEKIWANE OD DŁUGIEGO CZASU PIENIĄDZE DOSTANĄ DOPIERO W CZERWCU

Przypomnij sobie: ŻONA BYŁEGO PREZYDENTA USA ZASKOCZYŁA WSZYSTKICH TREŚCIĄ WPISU W INTERNECIE Z OKAZJI WALENTYNEK. CO NAPISAŁA MELANIA TRUMP? TO NIEPOKOJĄCY ZNAK

Portal "Życie PL" pisał również: ROMANTYCZNY GEST RADKA MAJDANA Z OKAZJI WALENTYNEK. MAŁGORZATA ROZENEK JEST PRAWDZIWĄ SZCZĘŚCIARĄ I CHWALI SIĘ NA INSTAGRAMIE. CO WRĘCZYŁ JEJ UKOCHANY

Pisaliśmy również o: CZY KOLEJNE OBOSTRZENIA ZOSTANĄ POLUZOWANE W NAJBLIŻSZYM CZASIE? MATEUSZ MORAWIECKI POSTAWIŁ ISTOTNY WARUNEK. POJAWIŁ SIĘ WAŻNY APEL DO POLAKÓW