Głos w tej palącej sprawie postanowił również zabrać szef resortu, Przemysław Czarnek. To odważna decyzja, z którą nie zgodzi się cała masa osób. Wielu może być zdumionych tym, co postanowiło wcielić w życie ministerstwo. Ma to związek z niedawnymi wydarzeniami, czyli protestami kobiet wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego.

Wobec sytuacji w naszym kraju, która ma miejsce od 22 października Ministerstwo Edukacji Narodowej, pod które obecnie podlega również szkolnictwo wyższe postanowiło zabrać głos i podjęło bardzo kontrowersyjną decyzję. Wobec wielu instytucji i osób zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje! O co chodzi?

Ważna informacja ze strony Ministerstwa Edukacji. Nagła decyzja wpłynie na życie wielu osób, to wstrząsające

Trybunał Konstytucyjny swoją decyzją z czwartku 22 października spowodował, że na ulice polskich miast wyszły kobiet i inne osoby sprzeciwiające się zaostrzaniu prawa aborcyjnego w kwestii ciężko i nieodwracalnie uszkodzonych płodów, a także wad letalnych u dzieci.

Sytuacja jest naprawdę trudna, a wiele uniwersytetów wsparło protesty, w tym również usprawiedliwiając, a nawet odwołując zajęcia w poprzednią środę, gdy Strajk Kobiet podjął decyzję, aby w tym dniu kobiety strajkowały nie idąc do pracy lub na uczelnię.

Dodatkowo, wielu nauczycieli w szkołach miało oficjalnie popierać strajk i jak przekazała rzeczniczka MEN, resort otrzymał sygnały, że wielu z nich namawiało uczniów do wzięcia udziału w manifestacjach. Minister zapowiedział, że wobec takich osób zostaną wyciągnięte konsekwencje.

„Jeśli otrzymamy potwierdzenie, że pewni nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach lub sami brali w nich udział, zachowując się w sposób uwłaczający etosowi ich zawodu, będą wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem” – powiedziała PAP Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEN, jak przekazuje serwis Lelum.

Jak przekazała, ministerstwo nie wyraża zgody na chuligańskie zachowania młodzieży, a także wulgaryzmy, szczególnie, jeśli się ich do tego zachęca.

fot. Youtube @Janusz Jaskółka

Jak informował portal "Życie PL": KRZYSZTOF JACKOWSKI MIAŁ PORAŻAJĄCĄ WIZJĘ, TO MAJĄ BYĆ OSTATNIE TAKIE DNI, TRZEBA SIĘ PRZYGOTOWAĆ. KONIEC SWOBODY I SPACERÓW? TO JEDNAK NIE WSZYSTKO

Przypomnij sobie: DONALD TUSK ZAMIEŚCIŁ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH WYMOWNY WPIS NAWIĄZUJĄCY DO PROTESTÓW W KRAJU. JAKIE JEST JEGO ZDANIE W TEJ KWESTII

Portal "Życie PL" pisał również: TVP TŁUMACZY SIĘ Z PORANNEJ AUDYCJI, KTÓREJ TREŚĆ ZBULWERSOWAŁA MILIONY KOBIET W POLSCE. PADŁY W NIEJ SŁOWA O „KAMIENIU NA SZYI” DLA KŁÓTLIWYCH PAN