Jak doskonale wiemy od kilku tygodni na terenie naszego kraju trwają szczepienia przeciwko koronawirusowi. Zaszczepionych osób jest coraz więcej, co daje promyk nadziei na to, że już niebawem spora część obostrzeń zostanie zniesiona. Jakie są dalsze plany co do przeprowadzania szczepień?

Rozpoczęły się zapisy kolejnej grupy!

Już od dziś na szczepienia przeciwko koronawirusowi mogą rejestrować się kolejne osoby. Tym razem są to nauczyciele do 65 roku życia oraz nauczyciele pracujący na uczelniach wyższych. Zapisy trwają do 18 lutego.

Do tej pory dokonywać zapisów na szczepienia mogli nauczyciele, którzy na ten moment uczą już stacjonarnie. Jak doskonale wiemy, nauczyciele otrzymują szczepionki firmy AstraZeneca.

Jak podaje portal Super Express, dziś gościem stacji RMF FM był Michał Dworczyk – szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podczas audycji padły ważne deklaracje.

Padły konkretne daty!

- Chciałbym, żebyśmy nauczycieli zaszczepili do 10 marca najpóźniej. Być może to nastąpi wcześniej – zaznaczył Michał Dworczyk.

Co więcej, polityk zaznaczył, że najprawdopodobniej już w marcu rozpoczęte będą także szczepienia dla osób w wieku 60-70 lat. Jednak konkretny termin zostanie podany dopiero wtedy, kiedy AstraZeneca określi dokładną datę dostarczenia kolejnej dostawy szczepionek do naszego kraju.

Według przewidywań rządu, do końca marca ma zostać zrealizowane 3 miliony szczepień na terenie naszego kraju. Michał Dworczyk wyznał także, że w drugim kwartale tempo to znacznie przyspieszy.

screen z Twittera RozmowaRMF/  @Rozmowa_RMF
screen z Twittera RozmowaRMF/ @Rozmowa_RMF

Jak informował portal "Życie PL": ODWAŻNY ŻART PRACOWNIKÓW AMBASADY WIELKIEJ BRYTANII W POLSCE. CZY PREZYDENT ANDRZEJ DUDA WYCIĄGNIE KONSEKWENCJE

Przypomnij sobie: NIESAMOWITA SYTUACJA MIAŁA MIEJSCE W JEDNYM Z REGIONÓW POLSKI. ROLNIK ZROBIŁ CO TYLKO MÓGŁ, ABY POMÓC RATOWNIKOM MEDYCZNYM DOTRZEĆ DO PACJENTA

Portal "Życie PL" pisał również: OGROMNE ZAMIESZANIE NA PROFILU ADAMA MAŁYSZA! INTERNAUCI NIE PRZEBIERALI W SŁOWACH. TO PO PROSTU NIEDOPUSZCZALNE

O tym mówi się w Polsce: WIELKA RADOŚĆ W BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ! TO JUŻ PEWNE! MEGHAN MARKLE I KSIĄŻĘ HARRY OCZEKUJĄ DRUGIEGO DZIECKA