Dziś świat sportowy obiegła bardzo smutna wiadomość. Odeszła od nas legenda Formuły 1. To wstrząsająca wiadomość dla kibiców sportów motoryzacyjnych. Wiele osób nie może pogodzić się z tą informacją.

Wielka strata dla świata motoryzacji

Jak podaje portal Super Express, zmarł sir Frank Williams – założyciel i szef zespołu Williamsa. W barwach tego zespołu do niedawna mogliśmy oglądać między innymi Roberta Kubicę.

- Z wielkim smutkiem zespół może potwierdzić w imieniu rodziny Williamsów śmierć Sir Franka Williamsa CBE, założyciela i byłego szefa zespołu Williams Racing, w wieku 79 lat – przekazał zespół Williams Racing.

Nie ma już z nami legendy Formuły 1.

Sir Frank Willams trafił do szpitala zaledwie dwa dni przed śmiercią. Niestety mimo starań lekarzy, mężczyzny nie udało się uratować.

Warto przypomnieć, że Frank William założył zespół Williams w 1977 i był jego szefem nieprzerwanie do 2013 roku. Wtedy też podjął decyzję o przekazaniu zespołu w ręce swojej córki – Clarie. Po pewnym czasie kobieta postanowiła jednak sprzedać zespół, a jego nowym właścicielem był Dorilton Capital.

Kierowcy, którzy jeździli w zespole Williamsa siedmiokrotnie zdobyli mistrzostwo świata, natomiast sam zespół w latach 1980 – 1997 dziewięć razy uzyskał tytuł w klasyfikacji konstruktorów.