Pewien Chińczyk o mały włos nie pożegnał się z życiem przez używanie skrajnie niebezpiecznego przedmiotu do rozłupywania orzechów. Robił to przez 25 lat, gdy nagle dowiedział się, czym tak naprawdę jest owy przedmiot! Przerażające, to cud, że nie doszło do tragedii!

Po otrzymaniu dziwnie, ale nieszkodliwie wyglądającego narzędzia w prezencie od swojego przyjaciela, mężczyzny z Ankang w prowincji Shaanxi w Chinach, pewien obywatel Chin używał go do łupania ulubionych orzechów włoskich. Nie wiedział, że przez te wszystkie lata narażał swoje życie na niebezpieczeństwo.

Zgodnie z informacją Daily Mail UK, mieszkańcy wioski twierdzili, że mężczyzna przez 25 lat używał tego narzędzia do rozłupywania orzechów, nie zdając sobie sprawy, co to właściwie było. Pewnego dnia, gdy mężczyzna był w domu, miejscowa policja wręczyła mu ulotkę, zawierającą listę przedmiotów, których posiadanie jest nielegalne.

Wtedy mężczyzna zdał sobie sprawę, że rzeczywiście jest właścicielem czegoś, co wygląda dokładnie tak, jak jedna z tych nielegalnych rzeczy - tego, czego używa od lat do łuskania orzechów włoskich.

Mieszkaniec Chin używał granatu do łupania orzechów przez ćwierć wieku! To cud, że nie doszło do nieszczęścia!

Przedmiotem okazał się być granatem ręcznym! Na szczęście granat ręczny nie wybuchł przez te wszystkie lata uderzania o orzechy. Granaty zwykle eksplodują po zwolnieniu dźwigni bezpieczeństwa i wyrzuceniu przedmiotu.

Gdy się obraca, detonuje spłonkę i zapala lont przed spaleniem detonatora. Szczególnie niebezpieczne jest dotykanie niewypałów, które znajdowały się w ziemi przez wiele lat, gdyż mogło do nich dojść do niekontrolowanych reakcji chemicznych.

Na szczęście nic złego się nie wydarzyło, mimo, że mężczyzna uporczywie przez lata uderzał granatem w orzechy.

Policja nie była jednak pewna, czy narzędzie nadal zawierało materiały pirotechniczne. W miarę rozpowszechniania wiadomości wielu ludzi nie może przestać się zastanawiać, dlaczego przyjaciel tego człowieka podarował mu niebezpieczny przedmiot.

Większość z nich zakłada, że przyjaciel jest tak samo nieświadomy jak mężczyzna.

fot. Daily Mail UK

Jak informował portal "Życie PL": KROWY NIE MAJĄ UCZUĆ NICZYM LUDZIE? OTO PRZYKŁAD, KTÓRY ŁAMIE WSZELKIE STEREOTYPY DOTYCZĄCE ZWIERZĄT, JEJ MIŁOŚĆ JEST TAK WIELKA, JAK ONA SAMA

Przypomnij sobie: JEŚLI KUPILIŚMY TEN PRODUKT TO LEPIEJ SIĘ GO POZBYĆ, MOŻEMY SIĘ ZATRUĆ! GŁÓWNY INSPEKTORAT SANITARNY PRZESTRZEGA, NAKAZAŁ WYCOFAĆ GO ZE SKLEPÓW

Portal "Życie PL" pisał również: CHOĆ ISTNIEJĄ DZIESIĄTKI GATUNKÓW JADALNYCH GRZYBÓW TO NIE WSZYSTKIE SŁUŻĄ ZDROWIU. ZDANIEM SPECJALISTÓW ZA BEZPIECZNE MOŻNA UZNAĆ TYLKO CZTERY