UEFA Euro 2020, Hiszpania vs Polska: Hiszpania Luisa Enrique, która chce zarejestrować swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju w sobotę, kiedy zmierzyła się z Polską Paulo Sousa na Estadio Olimpico w Sewilli w meczu grupy E, objęła prowadzenie 1:0 dzięki Alvaro Morata.

Mecz o wszystko?

Robert Lewandowski strzelił dla Polski w 54. minucie i wyrównał drużyny na 1-1. Z tym wynikiem Hiszpania utrzymuje się na 3. miejscu z 2 punktami, a Polska pozostaje przy życiu w kampanii na dole grupy E z 1 punktem. Dwukrotni zwycięzcy Euro, Hiszpania, mieli dominujący występ w swoim otwarciu, ale po remisie 0:0 musieli podzielić się łupami ze Szwecją.

Hiszpania będzie dążyć do zdobycia trzech punktów przed spotkaniem z liderami grup, Słowacją. Z drugiej strony, drużyna prowadzona przez Roberta Lewandowskiego została w poniedziałek pokonana 2:1 przez Słowację. Porażka z La Roja zakończy wszelkie nadzieje na awans do fazy pucharowej turnieju.

Tymczasem w centrum Sewilli z pomnikiem Jana Pawła II wykonanym z brązu działo się coś, co niektórych mogło oburzyć, innym mogła się zakręcić w oku łza wzruszenia... Okazuje się, że tuż przed starciem Polski z Hiszpanią, na karku Św. Jana Pawła II zawiedzono szalik z polskimi barwami i napisem POLSKA. Kibice na swój własny sposób oddali cześć pamięci o Papieżu Polaku, a nawet zaprosili do wspólnego kibicowania "naszym".

Co o tym sądzicie? Coś pięknego, czy brak szacunku? Podkreślmy, że symbolika - jak szalik z barwami klubu - jest dla Polaków ważna.

O tym się mówi: Wojtek Szczęsny znowu przyłapany na "gorącym uczynku"? Chyba zapomniał, że paparazzi widzą wszystko

Zerknij: Wychowałam troje dzieci i żałuję tego. Poświęciłam im całe życie, a teraz na emeryturze nie mam nic do zapamiętania