9 kwietnia cały świat obiegła bardzo smutna wiadomość o odejściu księcia Filipa, małżonka brytyjskiej królowej Elżbiety II.

Książę był ważną postacią rodziny królewskiej i dużym wsparciem dla jej bardziej buntowniczych członków, między innymi tragicznie zmarłej księżnej Diany oraz jej syna, księcia Harry’ego.

Tego ostatniego bronił gdy ten przeżywał bunt młodości nadmiernie imprezując, a także potem. Relacji miało nie popsuć nawet odejście z rodziny królewskiej wraz z Meghan Markle.

Niestety nie wiadomo czy również teraz byłaby to nadal prawda. W ostatnich tygodniach życia książę był w kiepskim stanie zdrowia i miał nie wiedzieć o oskarżeniach wnuka i jego żony o rasizm w rodzinie oraz doprowadzenie pary do zaburzeń psychicznych.

Prawdopodobnie nie ucieszyłby się także z ostatnich zarzutów o surowe wychowywanie dzieci, w tym księcia Karola, który przeniósł te metody także na Williama i właśnie Harry’ego.

Mimo wszystko, wiadomo już, że krnąbrny książę znalazł się w testamencie dziadka.

Książę Filip/ Instagram: royalcrownupdates
Książę Filip/ Instagram: royalcrownupdates
Książę Filip/ Instagram: royalcrownupdates

Spora sumka

Do podziału jest aż około 30 milionów funtów. Większość na pewno dostanie królowa Elżbieta oraz czwórka dzieci księcia: Karol, Andrzej, Anna i Edward, ale wnukowie też na pewno coś dostaną.

„Filip nie był typem osoby, która ukarałaby wnuka za złe zachowanie. Był bardzo uczciwym, zrównoważonym i uroczym mężczyzną. Nigdy nie żywił urazy” – powiedział informator „The Sun”.

Podejrzewa się , że rodzina królewska ma nadzieję, że po otrzymaniu pieniędzy, Harry w końcu przestanie narzekać i oczerniać ich w mediach.

Zgadzacie się z tym?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Światło dzienne ujrzały zarobki Rafała Trzaskowskiego. Sumy trafiające do prezydenta Warszawy robią wrażenie

Jak informował portal „Życie.pl”: Niespodziewana sytuacja w programie „Nasz Nowy Dom”. Katarzyna Dowbor rozprawiła się z zawistną sąsiadką. O co poszło

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Kultowy zespół wraca na scenę i koncertowania na żywo. Fani martwią się jednak kto godnie zastąpi Romualda Lipkę w Budce Suflera. Czy to możliwe

Zobacz także: Mikołaj z programu „Rolnik szuka żony” ujawnił jak potoczyło się jego małżeństwo. Czy wybredny rolnik został ze swoją dużo młodszą wybranką