Do niecodziennej sytuacji doszło w minioną środę 17 marca w rosyjskim Niżniewartowsku. Na ulicach miasta dostrzeżono niedźwiedzia, który przez kilka godzin grasował i wzbudzał poczucie dużego zagrożenia u mieszkańców.

Do sieci trafił nawet przerażający filmik, na którym widać jak zwierzę ściga młodego mężczyznę po chodniku. Ostatecznie drapieżnik został odstraszony przez nadjeżdżający autobus i uciekł.

W akcję musiała włączyć się policja, a także inspektorat łowiecki oraz Departament Obrony Cywilnej i Sytuacji Nadzwyczajnych.

Działania służb

Lekko rany niedźwiedź zgubił się w dzielnicy przemysłowej i ostatecznie został znaleziony gdy chował się za rurami grzewczymi jednego z zakładów.

„Przestraszony niedźwiedź wbiegł na teren przedsiębiorstwa i został zabezpieczony. Sytuacja jest pod kontrolą” – po kilku godzinach przekazały lokalne władze.

Potwierdzono też, że nikt nie ucierpiał w tych wydarzeniach.

Właściciel bez empatii

Wiadomo już, że zwierzę uciekło z jednego z kompleksów hotelowych gdzie znajduje się również zoo. Zwierzęta są tam trzymane w klatkach i mają przyciągać turystów.

Miejscowe media przekazały, że właściciel Anvar Agayev nie przejął się zbytnio losem niedźwiedzia, a nawet chciał zastrzelenia zwierzęcia. Teraz też nie życzy sobie jego powrotu.

Jak zapewnił burmistrz Wasilij Tichonow, obecnie poszukiwany jest dla niedźwiedzia nowy dom.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Adam Małysz szczerze opowiedział o trudnej sytuacji, w jakiej się znalazł. Wszystko stało się na oczach jego córki i żony. O co chodzi

Jak informował portal „Życiepl”: Ta moneta to prawdziwy okaz poszukiwany przez kolekcjonerów. Może być nawet warta 100 tysięcy. Warto sprawdzić czy do nas nie należy

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Tabloidy obiegła niewiarygodna wiadomość. Michał Wiśniewski i Pola Wiśniewska poszli razem na spektakl. Prawdziwa gratka dla paparazzich

Zobacz także: Włodzimierz Press staje w obronie serialu "Czterej pancerni i pies". Legendarny Grigorji odpiera zarzuty