Karol Strasburger od wielu lat prowadzi teleturniej „Familiada”, który przyciąga przed ekrany tysiące Polaków. Nie da się zatem ukryć, że prezenter jest szeroko rozpoznawaną osobą. Jednak okazuje się, że mimo takich zarobków nie ma co liczyć na zawrotną emeryturę!

Artyści znajdują się w trudnej sytuacji?

Jak informuje portal Super Biznes, Karol Strasburger, jak większość artystów, nie ma podstaw do tego, aby otrzymać wysoką emeryturę. Wszystko to za sprawą bardzo niskich składek, jakie artyści odprowadzają do ZUS-u.

Warto zaznaczyć, że zarówno prezenterzy, jak i muzycy, czy też aktorzy najczęściej zawierają umowy o prawa emerytalne. Taki rodzaj umowy powoduje, że osoby ze świata show – biznesu nie mogą liczyć na pokaźne emerytury, bowiem ich składki emerytalne są bardzo niskie.

Ile wynosi emerytura prezentera?

Jak się okazuje, Karol Strasburger otwarcie powiedział, że jego emerytura zawiera się w przedziale od 1000 do 2000 złotych! To naprawdę bardzo niska kwota, jak na tyle lat pracy prezentera. Przypomnijmy, że Karol Strasburger niedawno został także ojcem, a więc jego wydatki zdecydowanie wzrosły.

Już w marcu, tak jak wszyscy emeryci, Karol Strasburger otrzyma wyższą emeryturę, a wszystko to za sprawą waloryzacji, która przyznawana jest co roku. Jak się okazuje, emerytura prezentera może wzrosnąć o około 50 – 85 złotych. Czy to dużo?

W skali miesiąca niezbyt, ale rocznie waloryzacja powoduje wzrost przychodu o około 600 – 1000 złotych. Jednak pamiętajmy, że każdego roku rosną nie tylko dochody, ale i wydatki!

Jak informował portal "Życie PL": ETNA NIEUSTANNIE WYRZUCA POTOKI LAWY. EKSPERCI NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, ŻE SYTUACJA JEST BARDZO POWAŻNA. CO CZEKA NAS W KOLEJNYCH DNIACH

Przypomnij sobie: PIOTR ŻYŁA NICZYM SPIDER-MAN? UWIELBIANY PRZEZ MILIONY POLAKÓW SKOCZEK NARCIARSKI POKAZAŁ SZTUCZKĘ Z TRENINGÓW. FANI SPORTOWCA WPADLI W ZACHWYT

Portal "Życie PL" pisał również: NIKT Z NAS NIE UCHOWA SIĘ OD SEGREGACJI ŚMIECI! JUŻ NIEDŁUGO WEJDĄ W ŻYCIE ZUPEŁNIE NOWE ZASADY

Pisaliśmy również o: BARDZO DOBRA WIADOMOŚĆ DLA EMERYTÓW I RENCISTÓW! WALORYZACJA OBEJMIE WIELE DODATKÓW, A ŚWIADCZENIA ZNACZĄCO PÓJDĄ W GÓRĘ