Wszyscy wiemy, że nie ma szans, by przetrwały w twoim domu przez taki czas, a nawet lepiej, podwoiły się. To prawda, drożdżowe rogale nie są robione w mniej niż godzinę, ale są warte każdej minuty spędzonej w kuchni, efekt będzie fenomenalny.

JAK ZROBIĆ DOMOWE ROGALE?

Mleko i woda - w tym przepisie do przygotowania drożdży używamy mieszanki mleka i wody. Dzięki temu ciasto jest lżejsze, a ponieważ ciasto wyrasta przez noc w lodówce, woda pomaga zapobiegać zakwaszeniu ciasta.

Drożdże - można używać zarówno aktywnych drożdży suszonych, jak i świeżych. Jeśli używasz tego ostatniego, zawsze podwoj ilość aktywnych suchych drożdży.

Mąka uniwersalna - sprawia, że ​​ciasto jest lekkie i miękkie. Możesz również użyć mąki zwykłej lub mąki 00.

Śmietana - Śmietana sprawia, że ​​rogaliki są miękkie i świeże przez dłuższy czas (do trzech dni)

Masło - sprawia, że ​​to ciasto brioszkowe jest bardzo smaczne, bogate i maślane, które wszyscy uwielbiamy.

Ciasto najłatwiej rozwałkować, gdy jest zimne. Użyj drewnianego wałka do ciasta i zawsze zwijaj tylko z jednej strony. W ten sposób ciasto pozostanie równe.

Za pomocą ostrego noża lub krajalnicy do pizzy podziel ciasto na 12 równych trójkątów.

NADZIENIE ORZECHOWE I POLEWA

YT

Te domowe rogaliki są wypełnione uroczym, bogatym, orzechowym nadzieniem. W tym przepisie zalecamy użycie jasnobrązowego cukru, ponieważ jest gęsty, a nadzienie nie będzie rzadkie.

Możesz zastąpić mielone orzechy laskowe mielonymi migdałami lub nawet mielonymi orzechami włoskimi.

Włóż ułożone na blasze wyłożonej pergaminem do rozgrzanego do 170 stopni Celsjusza piekarnika i piecz około 25-30 minut, obserwując proces rumienienia, aby nie były zbyt wypieczone.

Nadzienie należy przechowywać w lodówce przez co najmniej 4 godziny, gdyż podczas napełniania rogali będzie zbyt rzadkie. Posmaruj rozkłóconym jajkiem, aby nadać im piękny kolor i połysk.

Opcjonalnie posyp posiekanymi migdałami i stalówkami kakao lub użyj innego, wybranego przez siebie dodatku. Uwielbiamy też cukier perłowy lub płatki migdałowe.

Zerknij: Dziwne zjawisko na autostradzie. Kierowcy nie mieli pojęcia, co ich za chwilę spotka

O tym pisaliśmy: Program "Sędzia Anna Maria Wesołowska" znamy wszyscy. Jeden z bohaterów popadł w konflikt z prawem. O co chodzi