Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak samodzielnie kisić ogórki w domu, istnieje wiele przepisów i zasobów, które pomogą Ci to osiągnąć. Z czymś, co smakuje tak niesamowicie i jest w zasięgu twoich możliwości, aby poradzić sobie w domu, dlaczego nie spróbować swojego pierwszego przepisu na ogórek kiszony?

Domowe przetwory są najzdrowsze

Należy wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym czas przechowywania pikli i smak, jaki chcesz im nadać. Na szczęście te wskazówki, jak zrobić ogórki kiszone, zapewnią Ci wszelką pomoc, jakiej potrzebujesz, aby odnieść sukces.

Wybierz odpowiedni rodzaj ogórków. Zanim zrobisz pierwszy krok w procesie marynowania, upewnij się, że masz najlepsze ogórki do tego zadania. Wybór chrupiących i świeżych ogórków jest koniecznością, jeśli chodzi o tworzenie najlepszych marynat, bez względu na smak. Istnieje również wiele różnych rodzajów ogórków, które znacznie utrudniają proces podejmowania decyzji.

Chociaż możesz je marynować w całości, zaleca się to robić tylko z mniejszymi. Dzięki temu proces marynowania jest łatwiejszy do opanowania, gdy są cięte na mniejsze kawałki. Inną pomocną wskazówką, którą należy rozważyć przed rozpoczęciem procesu marynowania, jest pozostawienie ogórków do moczenia przez noc w jakimś roztworze konserwującym.

Ten roztwór może składać się z kąpieli wodnej z lodem, roztworu wapna i wody lub słonej wody. Bez względu na to, jaki smak mają mieć Twoje domowe ogórki kiszone, rozpocznij proces marynowania od podstawowej solanki. Ta solanka składa się z trzech prostych składników: octu, wody i soli peklującej.

W razie potrzeby dodaj świeże lub suche aromaty

źródło: YouTube

Nie bój się trochę mieszać i dopasowywać! Oto kilka smacznych aromatów do wypróbowania: Suche Aromaty (ilość w półlitrowym słoiku): 1 liść laurowy, 1/2 łyżeczki nasion selera, 1-3 małe całe suszone papryczki chili, 1/2 łyżeczki nasion kminku, 1/2 łyżeczki nasion kopru, 1/2 łyżeczki gorczycy, 1/2 łyżeczki przyprawy do marynowania, 1/2 łyżeczki kurkumy.

Świeże aromaty (ilość w półlitrowym słoiku): 1 świeża papryczka Habanero lub Jalapeño, 2-4 gałązki pokrojone w plasterki lub cały koperek, 1/2-1 cały duży ząbek, pokrojony w plasterki czosnek, 2 3-calowe paski świeżego (obrane) lub 1/2 łyżeczki przygotowanego chrzanu, 1 gałązka świeżego oregano, 1 łyżka pokrojonej w plasterki szalotki.

Teraz możesz rozpocząć przygodę z kiszeniem ogórków w domowym zaciszu.

O tym się mówi: Kamil Durczok zamieścił w sieci nagranie, które zaniepokoiło jego wielbicieli. Czy faktycznie mają powody do obaw

Zerknij: Ewa Bem podjęła bardzo ważną decyzję. Artystka robi to dla córki, która odeszła cztery lata temu