Nie ma nic smaczniejszego niż domowy, świeży bochenek chleba! Nasz przepis jest bardzo prosty, poradzi sobie z tym nawet gospodyni, która na co dzień stroni od wypieków. Nie obawiaj się niczego i skorzystaj z gotowej ściągawki. Zobacz, czego potrzebujesz do przygotowania chrupkiego pieczywa.

Wymagane produkty:

Drożdże suche - 5 g (można zastąpić 15g świeżych drożdży);
Ciepła woda - 375 ml;
Mąka pszenna - 0,5 kg;
Sól - 1,5 łyżeczki;
Wrząca woda do piekarnika - 300 ml.

Przejdźmy do procesu przygotowywania chleba:

Aby zagnieść ciasto, potrzebujesz nie więcej niż 5 minut, a resztę czasu będziesz musiała przeznaczyć na... czekanie. Jak widać, to nic skomplikowanego.

Wsyp drożdże i sól do ciepłej wody i zamieszaj. Pamiętaj, że wbrew powszechnej opinii nie ma nic złego w mieszaniu soli i drożdży, ponieważ w tak krótkim czasie nie będą miały one czasu na niepożądaną reakcję chemiczną.

Przesiej mąkę i wsyp do niej przygotowaną wcześniej drożdżową mieszankę. Ciasto wymieszaj specjalną trzepaczką lub ręcznie - pocierając energicznie przez około 30-40 sekund.

Przez ten czas mąka powinna wchłonąć całą wilgoć, w wyniku czego otrzymasz lepkie ciasto.

Przykryj pojemnik z ciastem folią i przekłuj go w kilku miejscach tak, aby nagromadzone pod spodem powietrze mogło się ulotnić. Ciasto przełóż w ciepłe miejsce i odstaw na 2 godziny.

Po upływie wyznaczonego czasu ciasto znacznie wzrośnie. Co możesz wtedy zrobić? Albo od razu upiec chleb albo wsadzić ciasto do lodówki, gdzie może być przechowywane nawet przez dwa tygodnie.

Jeżeli już zdecydujesz się na pieczenie, posyp stół mąką, lekko ugniataj ciasto i uformuj kształt chleba. Przełóż formę na papier do pieczenia.

Przygotuj piekarnik. Podgrzewaj blachę, na której będziesz piec chleb w temperaturze 230 ° przez pół godziny.

Następnie wyjmij blachę do pieczenia i przenieś na nią chleb i pergamin. Wstaw do piekarnika.

Na dolnej półce piekarnika warto umieścić naczynie z wrzącą wodą. Piecz chleb przez 30 do 40 minut. Temperatura ma być taka sama jak podczas podgrzewania smej blachy.

Prawda, że proste? Wystarczy spróbować!

To też może cię zainteresować: Tajemnica wieku Małgorzaty Rozenek od lat frustruje wielu internautów. Czy teraz celebrytka w końcu ujawniła prawdę przy okazji zapisów do szczepień

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Jackowski przypomina swoją przepowiednię na kwiecień. W tym miesiącu ma się wszystko zacząć. O co chodzi i co się wkrótce wydarzy

O tym się mówi: Zdjęcie Anny Lewandowskiej z Laurą zachwyciło internautów. Dziewczynka jest już naprawdę duża