Jeśli nie będziesz regularnie konserwować czajnika, nie zagotuje się tak szybko, a z czasem może się nawet zepsuć. Jest to lepsze dla środowiska – i Twojego salda bankowego – jeśli utrzymasz je w czystości. Nie wspominajmy nawet o płatkach kamienia, które mogą znaleźć się w Twoich napojach.

Skąd się bierze kamień w czajniku?

Kamień to biały osad, znany również jako węglan wapnia — to powód, dla którego Twój czajnik wymaga regularnego czyszczenia. Kamień znajduje się w miejscach, w których gorąca woda wyparowała, a część pozostałego osadu uległa zestaleniu.

Być może widzieliście go również na starych rurach, zbiornikach na wodę i instalacjach centralnego ogrzewania. Jest to szczególnie powszechne w obszarach z twardą wodą, ponieważ woda jest bogata w rozpuszczony magnez i wapń.

Jak często należy czyścić czajnik?

Twój czajnik wymaga regularnego czyszczenia i odkamieniania. Zalecamy zzyść zewnętrzną część czajnika raz na dwa tygodnie lub w razie potrzeby. Oczyszczaj kamień raz w miesiącu — jeśli mieszkasz na obszarze z twardą wodą, możesz chcieć to robić częściej. Pozna kwaskiem cytrynowym lub komercyjnymi środkami dedykowanymi, które można kupić w sklepie, są dwa inne, ciekawe i proste sposoby na pozbycie się przydkiego kamienia i osadów z wnętrza czajnika.

Usuń kamień z czajnika octem

Zacznij od napełnienia czajnika do maksymalnej linii równymi częściami wody i octu . Zagotuj czajnik i pozostaw mieszaninę do namoczenia na godzinę. Wylej mieszaninę i wypłucz wnętrze czajnika czystą wodą. Jeśli kamień pozostaje, powtórz proces. Możesz dodać więcej octu niż wody w zależności od stopnia osadzania się kamienia. Jeśli nadal pozostaje kamień, użyj gąbki lub szmatki, aby delikatnie go zeskrobać. Nie szoruj elementu grzejnego, ponieważ możesz uszkodzić czajnik. Wypłucz i gotuj czajnik czystą wodą, aż zniknie zapach.

Czy Coca-cola odkamieni czajnik?

Większość z nas słyszała o cudownych właściwościach czyszczących coca coli , ale czy wiesz, że można jej również użyć do odkamieniania czajnika? Zawiera kwas węglowy, który jest naprawdę skuteczny w walce z kamieniem. Napełnij czajnik coca colą i zagotuj. Odstawić na 30 minut. Dokładnie spłucz, aby usunąć wszelkie zapachy.

Co o tym sądzicie?

O tym sie mówi: Zaskakujące zdjęcie Aleksandra Kwaśniewskiego obiegły sieć. Internauci z trudem rozpoznali na fotografii byłego prezydenta

Zerknij: A jednak, to jeszcze nie koniec pandemii koronawirusa? W Polsce rozpowszechnia się już wariant Delta. Ekspert mówi co może nam grozić