Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że w naszych domach, szczególnie w kuchni znajduje się wiele bakterii, a niektóre z nich mogą być zagrożeniem dla naszego zdrowia. Drobnoustorje chorobotwórcze przepadają właśnie za kuchnią, gdyż tu znajdują to, czego szukają – wyższą temperaturę niż w innych miejscach domu, a także większą wilgotność. To idealne warunki dla ich rozwoju.

Jak pozbyć się bakterii, wirusów i innego rodzaju patogennych zarazków, które mogą stanowić zagrożenie dla nas i dla naszych dzieci? Serwis Interia Porady podaje wiele wskazówek, co zrobić.

Jak usunąć chorobotwórcze bakterie z kuchni? Mogą zagrażać naszemu zdrowiu! Zachowanie higieny jest niezwykle istotne

Gdzie w kuchni znajdziemy największa liczbę bakterii, które potencjalnie mogą stanowić dla nas zagrożenie? To przede wszystkich kuchenne blaty, deski do krojenia, które dezynfekujemy zbyt rzadko, zlew, rury odpływowe, a także lodówka.

Co ważne, nawet, jeśli sprzątamy kuchnię codziennie to i tak może się w niej znajdować wiele bakterii jak E. coli, listeria czy zarazki z grupy Salmonella. Jak mogą być groźne dla naszego zdrowia wie każdy, kto choć raz przeszedł ciężkie zatrucie. Jednak nie trzeba tego, aby wiedzieć, że zachowanie higieny w kuchni, szczególnie latem przy wysokich temperaturach jest kluczowe dla zdrowia.

Niezwykle istotne jest, aby regularnie czyścić i dezynfekować zlew. Warto polewać go regularnie wrzątkiem, aby usunąć bakterie, a także posiłkować się naturalnymi metodami z użyciem np. octu spirytusowego czy sody oczyszczonej. Właśnie połączenie ich obu w proporcji 1:1 pozwoli usunąć zatory w odpływie. Później całość warto spłukać gorącą wodą.

Ważna jest też regularna wymiana gąbek, ściereczek i desek do krojenia. Te ostatnie powinny być regularnie dezynfekowane wrzątkiem, a najlepiej posiadać osobne deski do poszczególnych grup produktów, jak owoce i warzywa, mięso, ryby, pieczywo itd.

Okazuje się, że zbyt rzadko czyścimy gruntownie lodówkę, w której gromadzą się bakterie i wirusy, a to bardzo istotne, by zapobiegać szybkiemu namnażaniu się drobnoustrojów, szczególnie w surowych produktach czy przeznaczonych do bezpośredniego spożycia. I tu warto posiłkować się naturalnymi środkami, jak soda i ocet czy sok z cytryny.

Zlew/Youtube @Living On A Dime To Grow Rich

Jak informował portal "Życie": DZIENNIKARZE TVP Z OBRAŻENIAMI PO STARCIU Z SYNEM BIZNESMENA. ZADZIWIAJĄCA DECYZJA SĄDU REJONOWEGO. POSEŁ ŻĄDA NATYCHMIAST WYJAŚNIEŃ I KONTROLI

Przypomnij sobie: EMERYTURY ULEGŁY POTĘŻNEJ OBNIŻCE? MILIONY SENIORÓW W POLSCE STRACI SWOJE PIENIĄDZE ZE ŚWIADCZEŃ! SYTUACJA JEST TRUDNA. CHODZI O POWAŻNE ZJAWISKO

Portal "Życie" pisał również: „SANATORIUM MIŁOŚCI”: WSPANIAŁE WYDARZENIA W ŻYCIU UCZESTNIKA SHOW DLA SENIORÓW. ADAM POCHWALIŁ SIĘ WIELKIM DNIEM. JEST PRZEKONANY, ŻE TO MIŁOŚĆ ŻYCIA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SMUTNE WIEŚCI ZE ŚWIATA SPORTU. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS WIELKIEGO POLSKIEGO ZAWODNIKA. SPORTOWCA OPŁAKUJE RODZINA, A LICZNI FANI PRZESYŁAJĄ KONDOLENCJE