Wodę ziemniaczaną można wykorzystać do wypieku chleba ziemniaczanego, sosu, a nawet jako napój. Może być również dodawana do karmy Twojego zwierzaka i używana do podlewania roślin (jeśli nie jest solona).

Zastosowanie i pozyskiwanie

Gdy zaczniesz piec różne rodzaje chleba, natkniesz się na starsze przepisy na chleb, które wymagają wody ziemniaczanej. Woda ziemniaczana to woda, w której ugotowano ziemniaki. Podczas gotowania ziemniaki uwalniają swoją skrobię do wody.

Wodę ziemniaczaną można następnie wykorzystać jako substytut mleka i sprawia, że ​​chleb jest cudownie wilgotny. Może być również stosowany jako zagęszczacz, który jest naturalnie bezglutenowy. Jak zrobić wodę ziemniaczaną Aby zrobić wodę ziemniaczaną, umyj i obierz dwa do trzech ziemniaków.

Ważne jest, aby albo obrać ziemniaki, albo bardzo dobrze je wyszorować, w przeciwnym razie woda z ziemniaków będzie miała ziemisty smak. Ziemniaki pokrój w kostkę i wrzuć do dużego garnka. Pokryj kostki ziemniaków zimną wodą i zagotuj. Gotować około 20 minut lub do momentu, aż ziemniaki będą miękkie.

Zdejmij garnek z ognia i spuść wodę ziemniaczaną do miarki na płyn. Pozwól wodzie ziemniaczanej ostygnąć do ogrzania, zanim użyjesz jej w przepisie. Wodę ziemniaczaną można przechowywać w lodówce do 24 godzin.

Po tym czasie woda ziemniaczana słodzi i może zepsuć smak Twojego chleba. Możesz ją dłużej zatrzymać, zamrażając. Nie ma potrzeby marnowania ugotowanych ziemniaków. Ziemniaki można rozgnieść widelcem i dodać do przepisów na chleb ziemniaczany. Możesz też cieszyć się ziemniakami w wielu innych potrawach. Odstaw je do lodówki, jeśli jesteś w trakcie pieczenia i nie możesz się zdecydować, co zrobić z tymi resztkami.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Zosia Zborowska szczerze o swoich źródłach dochodu. "Ciężko zapracowałam sobie na Wasze zaufanie"

Zerknij: Agnieszka Fitkau-Perepeczko zmieniła się nie do poznania. Najnowsze zdjęcia aktorki robią wrażenie