Malutkie owady o miękkich ciałach są wszędzie. Pokrywają liście i pąki w prawie wszystkich regionach i strefach ogrodniczych. Mszyce mogą wyprodukować nawet 80 małych w ciągu tygodnia.

Jak uratować swoje rośliny przed mszycami

To dużo mszyc, z którymi można walczyć na jednej roślinie, a jeszcze mniej na ogrodzie. Całkowite pozbycie się mszyc może być dość trudne, biorąc pod uwagę, że rozmnażają się one dość szybko. W ciągu zaledwie jednego sezonu wiele pokoleń może znaleźć drogę na spodniej stronie nowych liści i zubożyć zdrowe pąki warzyw i kwiatów.

Chociaż mogą być ogromną uciążliwością, możesz użyć różnych sposobów, aby powstrzymać małe szkodniki przed rozmnażaniem i / lub kontynuowaniem ich niszczenia, które są dość proste i niedrogie.

Mąką posyp rośliny. Mszyce nie lubią mąki, więc w szybkim tempie wymrą. Dobrym sposobem jest też olejek z Neem.

Napełnij butelkę z rozpylaczem olejem neem i spryskaj liście po dokładnym umyciu. Mszyce zjadają liście z warstwą oleju neem i obumierają. Warstwa olejku neem na roślinach, które mają mszyce, również wpłynie na chrząszcze japońskie, meszki i przędziorków. Biegronki stanowią dla mszyc naturalego wroga, więc im więcej biedronek na Twoich roślinach, tym mniej mszyc.

YT

Czosnek i szczypiorek sadzone w pobliżu warzyw i krzewów róż w naturalny sposób odstraszają mszyce bez negatywnego wpływu na rośliny. Możesz wykonać ochronny spray.

Łyżka płynu do mycia naczyń, 2 szklanki alkoholu i 5 szklanek wody w butelce z rozpylaczem może również udusić mszyce i sprawić, że powierzchnia będzie nieatrakcyjna dla przyszłych pokoleń szkodników.

Co sądzicie o tych metodach? Czy może macie takie, o których nie wspomnieliśmy?

O tym się mówi: Duchowny nie pozwolił na ważną czynność podczas smutnej rodzinnej uroczystości. Powód jest bulwersujący

Zerknij tutaj: Dominika Tajner dementuje plotki o ukochanym. Kim tak naprawdę jest jej 62-letni wybranek

Nie przegap: Moja mama uważa, że mój nowy narzeczony źle wpływa na moją córkę. Czy powinnam kazać mu się wyprowadzić