Wszyscy możemy się zgodzić, że zatkane toalety mogą być poważnymi niedogodnościami, zwłaszcza gdy nie możemy zlokalizować naszego "korka". Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, w Twojej kuchni mogą być tylko dwie rzeczy, które mogą działać równie dobrze, a będą cię kosztować tylko grosze.

Łatwy i nietoksyczny sposób

Nie mówimy o kosztownych, agresywnych chemicznych środkach do czyszczenia rur. Mówimy raczej o sodzie oczyszczonej i occie. Nie tylko są jadalne, ale można je stosować jako naturalne i skuteczne środki czyszczące oraz można je bezpiecznie stosować na skórze. Kiedy łączysz pieczenie i sodę, zachodzi reakcja chemiczna.

Przypomnij sobie dni nauki przedmiotów ścisłych w szkole podstawowej. Czy pamiętasz „efekt wulkanu”, który pojawia się, gdy składniki są zmieszane? Po zmieszaniu sody oczyszczonej i octu naśladują erupcję wulkanu.

Jasne, fajnie jest patrzeć, jak syczą, gdy są połączone, ale ta mieszanka ma też zastosowanie - może w rzeczywistości rozerwać uparte płaty zabrudzeń. Czy możesz wyczyścić zatkaną toaletę sodą oczyszczoną i octem? Czy słyszałeś o ludziach udrażniających toalety sodą oczyszczoną i octem?

Soda oczyszczona i ocet w połączeniu mogą czasami wyczyścić zatkany zlew, ale w wielu przypadkach mogą również odetkać toaletę. Jednak, aby uniknąć niewielkich erupcji na całej podłodze w łazience, należy je bardzo dokładnie zmierzyć.

Jeśli nie masz pod ręką tłoka, ale masz sodę oczyszczoną i ocet, pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, jest ocena stopnia zatkania. Ile sody oczyszczonej i octu używasz do odblokowania toalety? Będziesz potrzebował równych części każdego. Jeśli zatkanie jest niewielkie, będziesz chciał zużyć jednorazowo całą ilość sody oczyszczonej i octu; nie będziesz ich rozlewać etapami. Z drugiej strony, jeśli jest to bardziej uparty zator, będziesz używać mniejszych ilości w porcjach. Dlaczego robisz to stopniowo? Ponieważ nie chcesz, aby musująca akcja wymknęła się spod kontroli, powodując duży bałagan.

Co o tym sądzisz?

O tym się mówi: GOPS chciał na siłę umieścić kobietę w DPS-ie. Nie zgadzała się na to. Sąd wydał w tej sprawie wyrok

Zerknij: Lech Wałęsa podjął ważną decyzję. Wszystko przez Danutę. Chodzi o jego rodzinę