Z biegiem czasu osady mydła, brud, olejek do ciała i włosy zostają uwięzione w uszczelkach i dozownikach pralki. Bez regularnego czyszczenia pralka będzie pachnieć obrzydliwie.

Skąd się bierze brzydki zapach w pracle i jak mu zaradzić

YT/TVN Style

Połącz tę toksyczną miksturę ze stałą wilgotnością w pralni, a otrzymasz idealne środowisko do rozwoju bakterii. I na tym polega ironia: maszyna, na której polegasz dzień po dniu - cykl po cyklu - do usuwania brudu i plam teraz pachnie gorzej niż brudne pranie. Czasami nawet najbardziej pracujące urządzenia wymagają odrobiny uwagi, aby wrócić na właściwe tory.

Aby usunąć te nieprzyjemne zapachy, użyj następującego trzystopniowego procesu przywracania pralki czystego, świeżego zapachu: wyszoruj, odkaż i dezodoryzuj.

Szorowanie:

Aby rozpocząć czyszczenie, wyjmij dozowniki proszku, wybielacza i zmiękczacza, aby móc szorować je pojedynczo. Kiedy woda dostanie się do którejkolwiek z tych części, często pozostaje w postaci stojącej wody między cyklami - pożywka dla pleśni.

Użyj starej szczoteczki do zębów, aby dostać się do zagłębień i szczelin, oraz środka do czyszczenia rur, aby odkopać nagromadzony w rurkach osad - to podstępne źródło spleśniałych zapachów. Jeśli masz model ładowany od przodu, wytrzyj również gumową uszczelkę wilgotną szmatką. Pamiętaj o wyczyszczeniu filtra!

Odkażanie:

Aby zdezynfekować maszynę, trzymaj pod ręką wybielacz chlorowy. Wybielacz na bazie chloru powinien być Twoim celem, ponieważ jest to absolutnie najlepsze rozwiązanie do zwalczania pleśni i bakterii.

Po prostu pamiętaj o zachowaniu środków ostrożności podczas korzystania z tego produktu i ze względów bezpieczeństwa nie mieszaj go z innymi środkami czyszczącymi. Teraz ustaw myjkę na najwyższą możliwą temperaturę. Ilość wybielacza, której powinieneś użyć, zależy od urządzenia.

Odświeżanie:

Gdy wybielacz wykona swoją dezynfekcję, przejdź do octu, aby usunąć ostatnie utrzymujące się zapachy. Ocet to nie tylko doskonały dezodorant, ale kwaśna jakość płynu usuwająca nagromadzenie twardej wody, a także wszelkie pozostałości bakterii, które mogły przetrwać po wybielaczu. Na początek ustaw pralkę na najgorętsze ustawienie.

Dodaj cztery filiżanki zwykłego białego octu (nie balsamicznego ani jabłkowego) do maszyny ładowanej od góry lub dwie filiżanki do modelu ładowanego od przodu. Nie używaj detergentu do prania ani niczego innego w tym cyklu - ocet działa sam!

Co sądzicie o takiej metodzie?

O tym się mówi: Jedna tabletka może wyczyścić piekarnik. Efekt zachwyca. Prosty sposób

Zerknij tutaj: Skandaliczne zachowanie uczestnika "Kuchennych rewolucji" wobec Magdy Gessler. Co się wydarzyło