Wokół krąży kilka pomysłów, jak usunąć uporczywe plamy z szyby piekarnika. Próbowaliśmy używać naturalnych składników, takich jak soda oczyszczona i ocet ; Wypróbowaliśmy bardziej hardcore'owe podejście z wełną stalową i silnym odtłuszczaczem.

Obie metody działały wystarczająco dobrze. Ale niektórzy ludzie przysięgają, że ta sprytna sztuczka do czyszczenia piekarnika działa najlepiej.

Tajne narzędzie? Tabletka do zmywarki! Jak czyścić piekarnik za pomocą tabletki do zmywarki

YT

Wszystko, czego potrzebujesz do tego hacka, to tabletka do zmywarki (lub dwie) i miska ciepłej wody. Wiele osób odniosło sukces dzięki tabletkom. (Tylko upewnij się, że niezależnie od używanej marki, kupujesz prasowane tabletki proszkowe, a nie kapsułki żelowe).

Zanurz kapsułę w ciepłej wodzie. Trzymaj ją wystarczająco długo, aby wchłonęła trochę wody, ale nie za długo, aby nie zaczęła się rozpuszczać.

Następnie po prostu użyj tabletki do szorowania, bez gąbki! Połóż tabletkę płasko i przesuwaj nią okrężnymi ruchami i wytrzyj plamy. Zanurz tabletkę ponownie, jeśli zacznie wysychać. Działa dobrze na szkle, a także na otaczającą metalową część drzwiczek piekarnika (ale może być konieczne trochę większe dociśnięcie).

Po zakończeniu wytrzyj wszelkie pozostałości wilgotną szmatką.

Dlaczego to działa

Tabletki do zmywarek są wykonane ze skoncentrowanego detergentu do zmywarek i obiecują przebić się przez twardy tłuszcz i pozostawić lśniące naczynia. To ma sens, że te silne środki czyszczące działają również na tłuszcz z piekarnika i plamy z jedzenia!

Zwłaszcza, że ​​tabletki obiecują usunąć przypieczone jedzenie; a plamy w piekarniku są na pewno przypieczone. Ponadto twarde tabletki proszkowe mają szorstką powierzchnię, która pomaga usunąć przyklejone plamy, ale jest na tyle delikatna, że ​​nie porysuje szyby piekarnika.

Co o tym sądzicie?

O tym sie mówi: Aleksandra Kwaśniewska zaskoczyła wszystkich. Na jej profilu pojawił się niezwykły wpis. Co na to jej mąż

Zerknij: Zenek i Danuta Martyniukowie drżą o silną wolę Daniela. "Nie chciałbym trafić za kratki". O co chodzi