Jak podaje portal "Interia", nasze babcie miały wiele sprawdzonych patentów na prowadzenie domu. Wiele z nich warto przetetować samemu, żeby przekonać się na własnej skórze o ich skuteczności. Kilka z nich znajdziecie poniżej.

Czyszczenie przypalonych garnków

Nasze babcie potrafiły radzić sobie z przypalonymi garnkami, w końcu nie mogły sobie zbyt często pozwolić na wywalenie ich do śmieci i zakup nowych. Aby dać przypalonym naczyniom drugie życie wystarczyło zasypać je solą i nalać ciepłej wody, tak aby powstała papka pokrywająca przypalenie.

Przypalony garnek/ YouTube @Ewa Latocha
Przypalony garnek/ YouTube @Ewa Latocha
Przypalenie/ YouTube @Ewa Latocha

Całość zostwiamy na całą noc, a rankiem dokładnie szorujemy dno. Jeśli osad jest nadal widoczny powtórz proces, jednak tym razem zagotuj wodę z solą - to powinno zadziałać!

Gdy chcesz doczyścić łazienkę

Do sprzątania łazienki stosujemy wiele środków chemicznych, których ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy. Równie dobrze przy sprzątaniu sprawdzi się babciny środek czyszczący stworzony z octu i sody oczyszczonej.

Pasta z sody i octu/ YouTube @Ula Pedantula
Pasta z sody i octu/ YouTube @Ula Pedantula
Pasta z sody i octu/ YouTube @Ula Pedantula

Kilka łyżek octu wytarczy zmieszać z sodą oczyszczoną do uzyskania konsystencji pasty. Potem nanosimy ją na mocno zabrudzone miejsca i po kilku minutach porządnie wyszorować. Dzięki temu patentowi pozbędziesz się zacieków, kamienia i zabrudzeń.

Mleko do jajecznicy

Czy smakowało ci coś bardziej niż jajecznica u babci? Pewnie wielu z was powie, że nie. Jaki był sekret jajecznicy wielu naszych babć? Mleko! Wystarczy nalać na patelnię tyle mleka, żeby pokryło ono jej dno.

Jajecznica/ YouTube @MniamMniamPL
Jajecznica/ YouTube @MniamMniamPL
Jajecznica/ YouTube @MniaMniam PL

Następnie wbij jajka i mieszaj. Kiedy jajka zaczną się ścinać dolewaj mleka, aż uzyskasz idelaną puszystą konsystencję.

A z jakich patentów waszych babć wy korzystacie?

To też może cię zainteresować: Rząd szykuje wprowadzenie kolejnych ostrzejszych obostrzeń? Wiceminister zdrowia postanowił wydać komentarz w sprawie. Polacy muszą się przygotować

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jak wygląda dom Adama Małysza? Fani sportowca wpadli w zachwyt na widok wystroju wnętrz. Nieruchomość w Wiśle jest również przepięknie położona

O tym się mówi: Lech Wałęsa przekazał, co się dzieje z jego zdrowiem. Włosy jeżą się na głowie! Były prezydent nie przebiera w słowach. Dolegliwości są bardzo męczące