Od kilku dni w mediach pojawiają się liczne informacje dotyczące tego, ze województwo pomorskie i lubuskie dołączy do Warmii i Mazur i zostaną w nich wprowadzone ostrzejsze obostrzenia. W tej trudnej sprawie postanowił wypowiedzieć się Waldemar kraska, wiceminister zdrowia. Polityk zdementował te doniesienia. Niewykluczona jest jednak regionalizacja obostrzeń w niektórych powiatach.

Niedawno, przed wprowadzeniem mocniejszych obostrzeń, jak dzieje się to na Warmii i Mazurach przestrzegał rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. Jednak na poniedziałkowej konferencji prasowej, informacji o tym, że przez wzrost zakażeń na Pomorzu i ziemi lubuskiej ma dojść do lockdownu w tych częściach Polski, nie potwierdził sam Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Co z lockdownem w województwach pomorskim i lubuskim? Waldemar Kraska komentuje zamieszanie medialne

Waldemar Kraska zapewnił, że w tej chwili nie pojawiła się decyzja o włączeniu w obszar mocniejszych obostrzeń tych dwóch regionów.

„Oprócz odsetka chorych w danym województwie, to są to też zajęte łóżka, zajęte respiratory, odsetek mutacji brytyjskiej [...], to nie jest jeden sztywny parametr” – powiedział pytany przez Polsat News i cytowany przez Radio Zet.

Dodał również, że na podstawie danych dotyczących tych dwóch regionów nie ma rekomendacji do ich zamknięcia w formie lockdownu.

Wiceszef resortu powiedział, że liczba nowych przypadków brytyjskiej mutacji wirusa jest coraz większa i według statystyk prowadzonych w całym kraju, liczba zakażeń B.1.1.7 stale rośnie.

Waldemar Kraska/Youtube @Telewizja Republika
Waldemar Kraska/Youtube @Telewizja Republika
Waldemar kraska/Youtube @Telewizja Republika

Jak informował portal "Życie PL": IZABELLA KRZAN WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT MARZENY ROGALSKIEJ. CO POWIEDZIAŁA O SWOJEJ POPRZEDNICZCE? GWIAZDA TVP ZASTĄPI W „PNŚ” UWIELBIANĄ PROWADZĄCĄ

Przypomnij sobie: DO MEDIÓW WYPŁYNĘŁO ZDJĘCIE KRYSTYNY PAWŁOWICZ. TAK SĘDZIA TK WYGLĄDAŁA MAJĄC 25 LAT! PRAWDZIWA PIĘKNOŚĆ? INTERNAUCI PRZECIERAJĄ OCZY ZE ZDUMIENIA

Portal "Życie PL" pisał również: TRWAJĄ BURZLIWE DYSKUSJE NA TEMAT WPROWADZENIA SPORYCH ZMIAN W SPOSOBIE FUNKCJONOWANIA ŚWIADCZEŃ L4. OKAZUJE SIĘ, ŻE TE ZMIANY NIE SĄ TAK DOBRE

Pisaliśmy również o: KOBIETA PRZYPADKOWO ODNALAZŁA STARE WEJŚCIE DO PIWNICY W NOWYM DOMU. GDY DO NIEJ WESZŁA TO ZAMARŁA. PORAŻENI NAGRANIEM INTERNAUCI RADZĄ JEJ UCIEKAĆ