Byłam tym wszystkim zmęczona, więc postanowiłam poszukać innych dróg. W rezultacie znalazłam dwa idealne dla siebie sposoby i postanowiłam o nich porozmawiać.

Metody te muszą być stosowane na bieżąco, a nie jednorazowo. Dlatego potrzebujesz chęci i wypracuj nawyk.

Mydło

Nasze babcie wkładały do szafy kawałek mydła do prania, żeby mole nie zagnieżdżały się i aby ubrania ładnie pachniały. Pamiętam jednak, że nasza szafa pachniała starością od mydła do prania. Dlatego postanowiłam ulepszyć tę radę i użyć mydła, które nie służy do prania.

Czytałam, że mole nie lubią zapachów cytrusów, lawendy i mięty. Kupiłam mydło o takich właśnie zapachach i rozłożyłam je na półkach szafek, przy których zauważyłam mole. Zaczęło ładnie pachnieć i nie było śladów tych szkodników. Mydło pachnie bardzo długo, więc rzadko trzeba je zmieniać.

Czyszczenie

Do czyszczenia szafy jesteśmy przyzwyczajeni tylko wtedy, gdy coś porządkujemy lub trzeba je złożyć. Od czasu do czasu wycierałam tylko kurz i nigdy nie myłam półek. I wtedy dotarło do mnie, że mol nie żyje w ubraniach i nieprzyjemny zapach pojawia się nie z powodu wypranych rzeczy, ale całość jest na powierzchni szafki.

Dlatego wyrobiłam sobie nawyk mycia wnętrza szafki roztworem na bazie nadtlenku octu lub spryskiwania co 2-3 tygodnie alkoholem w sprayu. W rezultacie mole zniknęły, mydło pachnie niesamowicie, a pranie pachnie świeżo. Tak, musisz poświęcić czas i wysiłek i kupić mydło, ale wynik jest tego wart.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: POLACY POWINNY SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI! JUŻ OD 1 MARCA WRACA WAŻNY DLA ZDROWIA I ŻYCIA ZAKAZ. ZA JEGO ZŁAMANIE MOŻNA PONIEŚĆ SROGIE KONSEKWENCJE

O tym się mówi w Polsce: WALORYZACJA NIEKORZYSTNA DLA WIELU SENIORÓW? CHODZI O PROGRAM 500 PLUS DLA EMERYTÓW! WIELE OSÓB MOŻE STRACIĆ PIENIĄDZE! SĄ POWODY DO NIEPOKOJU

O tym się mówi na świecie: WPŁYW DŹWIĘKU BICIA SERCA NA PŁACZ NOWORODKA. TE INFORMACJE MOGĄ ZASKOCZYĆ NAJBARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH RODZICÓW I DZIADKÓW