Połowa z grupy 26 niemowląt w wieku od 2 do 3 dni słyszała 85 dB (głośność kinowa). nagrany dźwięk bicia serca od 17 do 34 godzin.

Niezwykłe odkrycia - Niemowlęta polegają na głosie i biciu serca matki, aby rozwinąć zdrowy mózg

Druga połowa badanych nie słyszała dźwięku bicia serca. W czasie trwania eksperymentu rejestrowano czas, przez jaki badany płakał, oraz ilość otrzymanej przez niego opieki. Sugeruje się, że wyniki uzyskane przez Salka wynikały z błędu eksperymentalnego, który w dużej mierze wynikał z różnej liczebności grupy eksperymentalnej i kontrolnej.

Ponieważ w grupie eksperymentalnej było 102 niemowląt, ale w grupie kontrolnej 112 niemowląt, należy się spodziewać, że średnio w grupie kontrolnej Salk "eksperyment" płakałby bardziej.

Po 30 dniach własnych badań, Amir Lahav, neurolog z Harvard Medical School przyjrzał się obrazom ultrasonograficznym mózgów obu grup i zauważył, że dzieci wystawione na głos i bicie serca ich matek miały grubszą korę słuchową niż dzieci z grupy kontrolnej.

Większe kory słuchowe zwykle skutkują lepszym słyszeniem i rozwojem języka w późniejszym okresie życia niemowlęcia, więc naukowcy planują śledzić postępy tych dzieci.

Chociaż wymagana jest dalsza praca w celu zweryfikowania wyników, ich wnioski mogą pomóc w zrozumieniu pokrewnych dziedzin, w jaki sposób mózg przechowuje informacje o mowie - na przykład, w jaki sposób dzieci rozwijają zaburzenia mowy - i mogą prowadzić do lepszej opieki nad wcześniakami.


YouTube

Co o tym sądzisz? Czy odgłos bicia serca pomógłby zasnąć dziecku, które ma z tym problem?

O tym się mówi: Córka Agaty Mróz dorasta. Jak teraz wygląda i żyje 12-letnia Liliana

Zerknij: Jak rozróżnić prawdziwy miód od sztucznego? Prawidłowe przechowywanie

Nie przegap też tego: Gdy weszła do mieszkania po długiej nieobecności związanej z kwarantanną, zobaczyła dziwną roślinę wystającą wprost z mebli. Co się stało