Każdy ma chwasty. Wiele osób słyszało, że do ich pozbycia się można użyć octu jako herbicydu. Czy to prawda, że ​​się zastanawiasz? Jak tego używasz?

Ocet w walce z chwastami?

Tak, faktem jest, że chwasty można zabić octem. Brzmi świetnie, prawda! Ludzie nienawidzą wydawać pieniędzy na produkt, aby pozbyć się chwastów, a ocet jest tani. Wiele osób chciałoby uniknąć rozpylaczy chemicznych, a ocet jest naturalny.

Czy babciny sposób na szybkie zwalczanie chwastów jest zawsze bezpieczny?

Brzmi pięknie, ale musisz o czymś wiedzieć… Jest jednak kilka wyjątków, ograniczeń i szczegółów, o których powinieneś wiedzieć, zanim złapiesz butelkę octu z półki i będziesz szukał zemsty na tych chwastach.

Ocet to produkt naturalny, zwykle otrzymywany ze zbóż, jabłek lub winogron. Jest destylowany w procesie fermentacji. Ocet, który kupujesz, jest zwykle oznaczony jako 5% kwasowość.

Oznacza to, że zawiera 5% kwasu octowego, składnika aktywnego. Kwas octowy sprawia, że ​​ocet jest zabójcą chwastów. Właściwie sprawia, że ​​ocet jest zabójcą roślin. Kwas octowy z dowolnego źródła zabije większość roślinności, ponieważ wyciąga całą wilgoć z liści.

To jest szybkie. Spryskanie rośliny w pełnym słońcu octem o pełnej mocy często powoduje uschnięcie, brązowe rośliny w ciągu zaledwie kilku godzin, w przypadku wrażliwych chwastów lub do następnego dnia w przypadku roślin twardszych.

Jest nieselektywna, co oznacza, że ​​może zabić wszystko, czego dotknie. Ogranicza to użyteczność octu chwastobójczego do tego stopnia, że nie ​​jesteś w stanie kontrolować nadmierne opryski, które mogłyby dostać się na pożądane rośliny.

Czy są jakieś miejsca, w których mógłbyś wykorzystać te cechy octu chwastobójczego? Jeśli wydaje się to dobrym pomysłem, jak go wykorzystujesz? To pociąga za sobą interesujący rozwój wydarzeń. Ktoś zmienił przepis babci! Nie wiemy, czyja babcia to zaczęła, ani jak.

Składniki:

*Ocet o pełnej mocy,
*1 szklanka soli,
*1 łyżka mydła
*Inne dodatki mogą obejmować olejek cytrusowy, burbon i gin.

Jak wymieszać składniki:

Weź około 4 litrów octu i wlej go do dużego wiadra do mieszania. Dodaj jedną filiżankę soli i delikatnie mieszaj, aż sól całkowicie się rozpuści. Dodaj około 30 gram mydła w płynie do mieszanki soli i octu. Nie dodawaj wody, aby zachować pełną moc.

Co o tym sądzisz?

O tym się mówi: Maryla Rodowicz zrobiła wstrząsające wyznanie. Nikt nie wiedział, że gwiazda przeżywa takie trudne chwile

Zerknij: Zosia nie zdołała się nauczyć, jak samodzielnie prowadzić dom. Jej teściowa postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce