Jajka to jedne z produktów, które obecne są niemal w każdej kuchni. Dodajemy je do śniadań, obiadów, deserów, kolacji, sałatek, wystawnych dań, smarujemy nimi ciasta i nie tylko.

Zwykle skorupki, które po nich zostają, traktujemy jak wszystkie inne odpadki – po prostu wyrzucamy. Jajka jemy na twardo, miękko, smażone, pieczone, w koszulkach, w posiłkach, w formie jajecznicy… ale nie każdy wie, że skorupki także mogą się nam przydać!

Skorupki od jajek. Źródło: Youtube JAK FAJNIE MIEĆ OGRÓDEK
Skorupki od jajek. Źródło: Youtube JAK FAJNIE MIEĆ OGRÓDEK

Jak wykorzystać skorupki jajek?

Portal Lelum zauważa, że skorupki mają wiele zastosowań. Docenią je nawet ogrodnicy, a także osoby, które zastosują je… w łazienkach!

Gdy słyszysz o wrzuceniu skorupek jaj do pralki, pewnie myślisz, że to szalony pomysł. A jednak warto to robić! Dlaczego?

Dodawanie skorupek jaj do prania brzmi dla nas nietypowo, jednak okazuje się, że robiły to nawet nasze babcie. Dzięki skorupkom możemy wybielić ciuchy i inne tkaniny, a także je zafarbować.

Skorupki od jajek. Źródło: Youtube BARFNE KOREPETYCJE
Skorupki od jajek. Źródło: Youtube BARFNE KOREPETYCJE

Wrzucając skorupki jaj do prania, damy starym ciuchom nowe, drugie życie! Dzięki temu naturalnemu wybielaczowi wyjmiemy piękne tkaniny, które nie będą naruszone żadną chemią – to naturalny sposób.

To bardzo proste. Zbierz skorupki trzech jajek, pokrusz je w rękach i wrzuć do lnianego woreczka, a ten zawiąż i dorzuć do prania. Później uruchom pralkę. Wyprane ciuchy będą wyglądać jak nowe!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JEŚLI MAMY W DOMU WYTŁACZANKI PO JAJKACH TO LEPIEJ ICH NIE WYRZUCAĆ. MAJĄ MASĘ POŻYTECZNYCH ZASTOSOWAŃ! DZIĘKI NIM MOŻNA ZAOSZCZĘDZIĆ DUŻO PIENIĘDZY

O tym się mówi w Polsce: WALORYZACJA RENT I EMERYTUR JUŻ ZA PASEM! KIEDY EMERYCI MOGĄ SIĘ SPODZIEWAĆ OTRZYMANIA WYŻSZEGO ŚWIADCZENIA? ZNANA JEST DATA URUCHOMIENIA PRZELEWÓW

O tym się mówi na świecie: NA TO ODKRYCIE CZEKALIŚMY AŻ 250 LAT! FASCYNUJĄCE ZNALEZISKO W CENTRUM BADAŃ ARCHEOLOGÓW. CHCĄ POTWIERDZIĆ POCHODZENIE WRAKU TAJEMNICZEGO STATKU

Z życia gwiazd: KUBA WOJEWÓDZKI NIE MIAŁ LITOŚCI DLA AGUSTINA EGURROLI. CO ZROBIŁ GWIAZDOR? TYLKO ON MÓGŁ ZDECYDOWAĆ SIĘ NA TAKI RADYKALNY KROK I TO NA WIZJI